Koronawirus

Przyłbice od Łączy nas Łowicz

Przyłbice od Łączy nas Łowicz

Już ponad 2800 przyłbic ochronnych, w różnych wzorach, wykonali wolontariusze Łączy nas Łowicz we współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami, a już powstają kolejne. Przekazują je nieodpłatnie restauratorom i innym przedsiębiorcom oraz placówkom oświatowym.

Ala, Martin i Tereska - ta trójka dzieci z radością wróciła, po dwumiesięcznej przerwie do Przedszkola nr 5 "Jaś i Małgosia". Z prawej strony dyrektor placówki Emilia Raczek. Fot. Mirosława Wolska-Koberecka

Puste mury to nie szkoła

Tak zwany powrót do normalności, nazywanej też przez niektórych „nową normalnością”, nie następuje szybko. Jedną z dziedzin, gdzie jest to widoczne, jest oświata. Nieliczne przedszkola na naszym terenie, które zaczęły działać, niemal świecą pustkami.

#Hot16challenge2 – do akcji wkracza kobieta (video)

#Hot16challenge2 – do akcji wkracza kobieta (video)

Coraz szersze kręgi zatacza akcja #hot16challenge2, do której poza raperami, przyłączają się także wykonawcy innych gatunków muzycznych, celebryci, dziennikarze i politycy. Wyzwanie cieszy się dużą popularnością także na terenie powiatu łowickiego. Ostatnio swoją „szesnastkę” wrzuciła do sieci wokalistka Patrycja Jakubiak z Domaniewic.