Noc Świętych połączona z przejściem korowodu pełnego światła, modlitwy i śpiewu poprzedzi w Głownie uroczystość Wszystkich Świętych. W czwartkowy wieczór, 31 października, ulicami miasta przejdzie Korowód Świętych.

Uczestniczący w procesji w 2018 roku dorośli zabierali ze sobą obrazy świętych, m.in. papieża Jana Pawła II oraz św. Faustyny Kowalskiej, a dzieci chętnie przebierały się za swoich patronów lub anioły. fot. Agnieszka Wojcieszek

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 modlitwą w szpitalnej kaplicy św. Rity, skąd niosąc zapalone znicze oraz relikwie świętych wierni udadzą się w kierunku kościoła św. Jakuba. Modlitwie tego wieczoru przewodniczył będzie ks. biskup Andrzej F. Dziuba.

Uczestniczący w wydarzeniu najmłodsi mogą przebrać się za świętego patrona w ramach akcji: „Wybierz świętego i przebierz się za niego”.

Po raz pierwszy Korowód Świętych przeszedł ulicami naszego miasta w zeszłym roku.

9 komentarzy

 1. Zainteresowany

  Jak się komuś w domu nudzi…

  • …to się staje nadmiernie zainteresowanym.

  • Jemu taki pseudonim został po komunie.A tak na marginesie niezła impreza helloween’owa, chodzenie ze szczątkami jakiejś kobiety po ulicach.

   • Za komuny lewactwo sierpem i młotem, a teraz z Jasia robią Małgosię. Na paradach nie ma już czerwonej kultury, a nagminne jest używanie z tyłu dziury. Wpadnij lewak popedałować.

   • Popedałować to ty sobie morzesz z arcybiskupem Petzem z ks Sławomirem S., który był wikariuszem w Głownie w latach 90 a który niedawno wyszedł po 8 latach więzienia za…pedofilie.I innymi przebierańcami w sukienki A ja pobzykam się ze swoją żoną.ps.weź wazelinę jeśli to będzie twoh pierwszy raz

   • Od kiedy gamoniu jesteśmy na ty? To Marysia ma żonę? A po trzecie, to naucz się lewusie języka ojczystego.

 2. Koko Eurospoko

  Pójdę na halowina

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.