Uroczystym korowodem, a także wspólnym śpiewem i modlitwą rozpoczęła się Noc Świętych. Niezwykłe przeżycie duchowe, będące wstępem do czasu refleksji oraz zadumy odbywa się dziś, 31 października, w wigilię święta Wszystkich Świętych w kościele św. Jakuba w Głownie.

Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą w szpitalnej kaplicy im. św. Rity, skąd wierni ze wspomnianej parafii oraz całego dekanatu podążali do kościoła, niosąc jedenaście relikwiarzy z relikwiami świętych i błogosławionych, m.in. św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II, św. Rity czy św. Andrzeja Boboli.

Akcentem patriotycznym, nawiązującym do zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, był biało-czerwony różaniec. Wierni zabrali ze sobą również świece oraz obrazy świętych. Najmłodsi przebierali się z kolei za postaci świętych patronów.

– Niech pierwsza w historii naszej parafii Noc Świętych będzie wspaniałym przeżyciem duchowym. Oby światło, które niesiemy i biel, w którą jesteśmy odziani rozświetliły wszechobecny mrok oraz przypomniały nam, że jako ochrzczeni zaproszeni jesteśmy do wejścia na drogę do świętości – powiedział proboszcz parafii św. Jakuba, ks. dr Stanisław Banach, witając wiernych w murach kościoła.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.