Około 10 metrów miedzianych rynien skradli nieznani sprawcy z murów kościoła św. Augustyna w Bratoszewicach w Gminie Stryków.

Ponad drugie tyle po zdemontowaniu porzucili na ziemi, być może spłoszeni z terenu parafii.

Do kradzieży doszło w nocy z piątku 16. na sobotę 17 marca.
Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Strykowie. Policję zawiadomił proboszcz parafii ks. kan. Mateusz Cieplucha w sobotę rano, gdy tylko zorientował się w poczynionych nocą szkodach.
Wartość strat policja wstępnie oszacowała na 6600 zł, ale szacunki te nie uwzględniają szkód poczynionych w murze i mocowaniach rynien, które zostały zerwane. Te, które złodzieje porzucili są tak pogięte, że nie nadają się do powtórnego zamontowania. Proboszcz mówi, że stało się zło potrójne: doszło bowiem do kradzieży i do dewastacji mienia, ale także podniesiono rękę na świątynię.

Więcej na temat zuchwałej kradzieży napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

4 komentarze

  1. Maciej, wszystkim nam każą płacić na Kościół Katolicki i to jest nie w porządku. Kościół nie powinien dostawać z kasy państwowej ani grosza. Lekcje religii w szkole też w tej formie nie powinny być opłacane z pieniędzy publicznych. Poza tym sprawa podatków, ziem itd. Powinien zostać wprowadzony podatek, który płaciliby tylko wierni na utrzymanie swojego kultu.

  2. okradanie Kościołów to okradanie biednych ludzi, i nie drwij sobie jeden czy drugi i nie wstawiaj mi banialukówTVN-oskich o bogactwach Ojca Rydzyka- Kościół to ja i inni katolicy- Nikt mnie nie zmusza do płacenia na mój Kościół- zmuszają mnie do placenia na ZUS , Urząd Skarbowy na Kościół nie- dlatego złodzieju który okradasz kościół uwierz wybaczę Ci ale najpierw dupe skope

  3. w Chruślinie też jakiś czas temu się połaszczyli, ale były metalowe a nie miedziane. Żeby nie kradli w państwie dobrobytu to chyba trzeba by było z plastiku zrobić

  4. Ciekaw jestem czy stróże prawa ustalą tych barbarzyńców. Nie jestem zwolennikiem kościoła, ale są to ładne obiekty i tam zadbane. Jak ochrona ORMO to bez problemów, ale współpraca z praworzadną częścią społeczeństwa to już problem. A typowanie tych barbarzyńców to już dawno wiadomo kto. Mają teraz za co pić.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.