Spośród wszystkich czynników, które mają wpływ na ceny przesyłek kurierskich, najważniejszym jest waga poszczególnych paczek. Koszt nadania paczki będzie zależał od tego, w jakim przedziale wagowym się ona znajdzie, a przedziały te są ustalane przez firmy kurierskie. Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz już mieć wątpliwości odnośnie ceny przy następnym zamawianiu kuriera.

Przesyłki kurierskie oferuje między innymi kurier Pocztex należący do Poczty Polskiej. Poczta Polska oferuje tanie przesyłki kurierskie o wadze do 30 kg za zaledwie 11 zł brutto. Paczki nadaje się bezpośrednio w jednej z placówek Poczty Polskiej. Ważną informacją jest, że w serwisie Furgonetka z usług tej firmy mogą korzystać jedynie konta biznesowe.

Poczta umożliwia nadawanie przesyłek o sumie długości, szerokości i wysokości nie większej 250 cm, przy czym długość boku nie może być większa niż 150 cm. W Poczcie Polskiej obowiązują też maksymalne wymiary przesyłek nadawanych w ramach usługi Pocztex 48 i wynoszą one 10 cm x 16 cm. Wymiary te dotyczą też przesyłek w formie rulonów.

Poczta Polska umożliwia też nadanie niestandardowych paczek, których suma długości, szerokości i wysokości mieści się w przedziale od 250 do 300 cm, a długość nie przekracza 150 cm.

Szczegółowe informacje na temat wagi i wymiarów przesyłek, które możesz nadawać w różnych firmach kurierskich, znajdziesz na stronie.

Oprócz wagi i wymiarów, na ostateczną cenę przesyłek wpływają też ewentualne dodatkowe lub niestandardowe usługi. W ramach oferty Poczty Polskiej można zamówić przesyłki kurierskie z dodatkowym ubezpieczeniem, elementem niestandardowym, usługą „Ostrożnie” lub powiadomieniem SMS. W ofertach kurierów istnieje szereg takich dodatkowych usług, które mogą wpłynąć na cenę. Serwis Furgonetka.pl zrzesza największe firmy kurierskie i w prosty sposób prezentuje oferty wszystkich kurierów. Zamówienie kuriera przez serwis Furgonetka.pl jest łatwiejsze i tańsze – możesz zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent ceny standardowego nadania, a dodatkowo jeszcze bardziej zoptymalizować koszt przesyłki przez wybranie firmy kurierskiej oferującej najwyższy możliwy gabaryt przesyłki w najniższej cenie.

Przy zamawianiu powyżej 40 przesyłek miesięcznie masz też możliwość skorzystania z tzw. cennika biznesowego, czyli jeszcze korzystniejszej oferty.

W serwisie Furgonetka.pl nie ma ukrytych opłat. Do cen nadania nie doliczamy dodatkowo opłat paliwowych ani drogowych, gdyż są one już wliczone w cenę przesyłek. Nadawaj paczki z https://furgonetka.pl i oszczędzaj.

Komentowanie nie jest możliwe.