Przecięcie wstęgi, okolicznościowe przemówienia, a potem zwiedzanie – tak wyglądało dzisiejsze oficjalne otwarcie przebudowanej kotłowni na os. Konopnickiej w Łowiczu.

Wszyscy chętni, którzy mają chęć zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje kotłownia zaproszeni są w najbliższa sobotę, kiedy to od godziny 9. do 15. odbędzie się w niej dzień otwarty. W kotłowni są w tej chwili 2 w pełni zaumatyzowane piece na miał, który jest wsypywany do dozownika, a potem pobierany do pieca. Do tej pory w kotłowni używano węgla, który za pomocą łopat ładowany był do starych, archaicznych pieców.

Prace przy przebudowie trwały ok. pół roku. Obok prac budowlanych wprowadzono nowe technologie: nowe piece i instalacje systemu grzewczego. Pod kotłownię nr 10 są podłączone lokale mieszkańców 10 bloków osiedla  M. Konopnickiej.
Zdaniem prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu Zbigniewa Wójcika spadek cen za ciepło może sięgnąć nawet 20%. Przebudowa ma pozwolić na zwiększenie sprawności kotłowni do 85%., a moc kotłowni zwiększyła się z 2,79 MW na 4 MW. Inwestycja była warta ok. 4 milionów złotych, a przeprowadziła ją firma Envirotech z Poznania. Pieniądze pochodzą ze środków własnych ZEC i z Funduszu Ochrony Środowiska. Po starej kotłowni pozostały tylko ściany i komin.

(td (tomasz.debowski@lowiczanin.info))

Komentowanie nie jest możliwe.