Na ul. Blich, przy stacji uzdatniania wody znajduje się kran, z którego mieszkańcy mogą czerpać wodę o najlepszych parametrach. Teraz w obliczu epidemii jest on wyłączony z użytku.


Kran dostępny jest od 2014 roku, a mieszkańcy chętnie z niego korzystali. Woda, która z niego płynie czerpana jest bezpośrednio z ujęcia wody, wprost z głębinowych studni, które sięgają pokładów dolnej kredy. Woda z kranu ma najlepsze parametry, pozbawiona jest wszelkich zabrudzeń, które w drodze do naszych domów zbierane są w wodociągu.
Kran wyłączany jest na sezon zimowy, z obawy przed zamarznięciem wody i uruchamiany na okres od wiosny do jesieni. W tym roku w ogóle nie został uruchomiony, gdyż na początku marca wybuchła w naszym kraju epidemia koronawirusa. Na ogrodzeniu, przy którym się znajduje, możemy znaleźć kartkę informacyjną, mówiącym o tym, że jest on wyłączony. W najbliższym czasie nie przewiduje się też jego uruchomienia.
– Nie możemy wziąć odpowiedzialności za jego dezynfekcję, było by to trudne. Nie możemy też polegać na tym, że mieszkańcy będą go dezynfekować po każdym użyciu – poinformował nas Dariusz Marczak, zastępca kierownika Działu Wodno-Kanalizacyjnego ZUK.
Kran uruchomiony zostanie dopiero, gdy sytuacja się ustabilizuje, więc możliwe jest również, że nastąpi to dopiero po epidemii.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.