Parafianie ze Zdun nie mieli tyle szczęścia co ich sąsiedzi ze Złakowa Kościelnego, którzy wczoraj, 5 czerwca witali kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przy pięknej pogodzie. Dzisiaj, 6 czerwca w Zdunach o godz. 17 nie padał jeszcze deszcz, ale pół godziny później, zanim procesja z obrazem i wiernymi weszła do kościoła, zaczął on padać. Opiekun obrazu z Zakonu Ojców Paulinów, ochronił obraz folią.

Powitanie w Zdunach zostało zorganizowane w sąsiedztwie strażnicy miejscowej OSP. Tam na samochód – kapicę czekali wszyscy uczestnicy uroczystości z bp. Józefem Zawitkowskim oraz proboszczem parafii pw. Św. Jakuba Apostoła ks. Jarosławem Swędrakiem.

Mistrzem ceremonii w Zdunach był o. Sławomir Gaworek – salezjanin z diecezji drohiczyńskiej, który przed wizytą obrazu prowadził misje. Zaprosił on do niesienia obrazu matki, potem ojców i młodzież, którym asystowali strażacy.

Przed kościołem w Zdunach pojawiła się też młodzież z technikum w Zduńskiej Dąbrowie z barwami maryjnymi. Uczniowie ubrani byli na niebiesko i mieli biało-niebieskie flagi. Przed kościołem rozpostarli też transparenty z napisami ”Ave Maryja. Zduńska Dąbrowa” oraz „Z Mryją. Wierzymy. Zduńska Dąbrowa.”

2 komentarze

  1. Piękna jest ziemia łowicka i piękna jest wiara ludzi na niej mieszkających.

  2. Piękna jest ziemia łowicka i piękna jest jej wiara.