Specjalistyczny autobus, w którym będzie można oddać krew zaparkuje dzisiaj, w piątek 28 września w godzinach od 12 do 15 przy Intermarché przy ul. Tuszewskiej w Łowiczu.

Każdy krwiodawca otrzyma bezpłatne wyniki swoich badań laboratoryjnych. Warto pamiętać, że według statystyk aż co 1 minutę ktoś potrzebuje krwi.

Dlatego zachęcamy, aby przeznaczyć około 30-60 minut swojego czasu i dołączyć do kampanii „Zbieramy Krew dla Polski”. Pobrana krew codziennie ratuje zdrowie lub życie pacjentów w lokalnych szpitalach – zachęcają organizatorzy.

Krew może oddać każdy, kto ma co najmniej 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży minimum 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Dzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów, a na kilka dni przed również od przyjmowania niektórych leków, m.in. aspiryny.

W dniu oddania krwi rekomendowane jest zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania oraz wypicie dużej ilości wody. Dodatkowo w dniu zabiegu zalecane jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Konieczne jest także posiadanie przy sobie dowodu osobistego.

Pobór krwi pod marketem Intermarche w Łowiczu, fot. arch. NŁ
Pobór krwi pod marketem Intermarche w Łowiczu, fot. arch. NŁ

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.