Zgodnie z oczekiwaniami Krystian Cipiński wygrał konkurs na naczelnika Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Aktywności Obywatelskiej i Przedsiębiorczości, który powstał z rekonstrukcji Wydziału Strategii, Rozwoju i Obsługi Przedsiębiorców.

Burmistrz Krzysztof Kaliński zaakceptował zarekomendowaną przez komisję konkursową kandydaturę. – Konkurs został ogłoszony po to, aby wyłonić najlepszą osobę na to stanowisko. Znam pana Krystiana z jak najlepszej strony. Od dawna współpracuje z organizacjami pozarządowymi: od dzieci po Klub Seniora i jest mega aktywny – mówi, przyznając, że decyzja komisji nie była dla niego zaskoczeniem.

Przypomnijmy, że Krystian Cipiński – pracownik ŁOK i radny powiatowy, który prowadził kampanię wyborczą burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, był wśród 4 (po rezygnacji jednej z osób, wśród 3) kandydatów w konkursie na naczelnika wydziału. Od początku mówiło się, że sam wydział i stanowisko naczelnika zostały utworzone pod jego osobę. Potwierdzeniem tego może być fakt, iż w regulaminie konkursu nie pojawił się zapis o wymaganym doświadczeniu na kierowniczym stanowisku – a Cipiński takiego nie ma.

58 komentarzy

 1. Na temat Cipinskiego to brak słow jaka kampanie robił JK , jest odemnie z Bratek ,teraz JKmusial sie odwdzieczyc

 2. Drodzy Państwo, może najpierw dajmy popracować Panu Krystianowi i oceńmy jego kwalifikacje oraz kompetencje za jakiś czas.
  druga sprawa jest taka ze nie ma się co dziwić Panu Burmistrzowi gdyż zna Pana Krystiana i nawet jeśli jest jak piszecie “Jego Człowiekiem” to tak naprawdę kto nie dałby szansy Swojemu ? kto z Was komentujących ( tych oczywiście piszących same negatywne komentarze) nie wolałby osoby na której może polegać?
  nie znam Pana Krystiana (żeby nie było zbędnych komentarzy typu na pewno pisze kolega)
  jest Młody na pewno głowa pełna pomysłów. mam nadzieje ze sprawdzi się na tym stanowisku. jeśli nie sprawdzi, to ze sam zrozumie i odejdzie. ja życzę powodzenia.
  pozdrawiam
  Jarek

 3. Spokrewniona

  Układy,układziki…Może burmistrz musiał się odwdzięczyć i dlatego pod niego utworzył to stanowisko?Dwóch działek w Zielkowicach z pracy rąk przy dwójce uczących się dzieci też chyba tylko tatuś K.potrafił się dorobić.A może wie coś o wyborach,czego inni nie wiedzą,w moim okręgu jak głosowałam w komisji siedziały tylko dwie osoby w wieku nowego naczelnika.

 4. Ktos tam napisał ile Pan Cipiński dostał głsów i ok… a ja pytam gdzie te głosy do projektów które poskładało Łączy nas Łowicz… z tego co widzę żaden nie otrzymał wystarczajacej ilosci poparcia hah

 5. Obiektywny

  Pan Kalinowski zrobił sobie własny folwark. Szkoda tych ludzi, którzy przyszli na rozmowę wierząc że ustawiony konkurs nie jest ustawiony.

 6. Jak Łowicz ma się rozwijać jeśli rządzą nim ludzie którzy nie zdobyli żadnego doświadczenia w życiu czy w świecie. Kaliński ma kupę frajdy a my jak zwykle nic

 7. Skończcie już, bo żal to wszystko czytać. Musicie mieć smutne i nudne życie.

  • Odkąd w Łowiczu rządzi KJK i jego ludzie mamy górkę frajdy, ba górę nawet. Nasze życie wcale nie jest nudne. Pewnie wielu z nas skończy w chwili gdy oni skończą. Pamiętaj, że akcja wywołuje reakcję. KJK drwi z nas poprzez swoje rządy (długie i pełne długów), a my próbujemy to zrównoważyć komentarzami, które może cos zmienią w przyszłości.

 8. Mam nadzieję, że to już będzie gwóźdź do trumny KJK

 9. sik

 10. Można mieć 1559 głosów poparcia w wyborach (co jest wynikiem historycznym i świadczy o ogromnym poparciu przez społeczeństwo), działać na wielu płaszczyznach w Łowiczu (akcje charytatywne, społeczne i kulturalne), organizować mega wydarzenia (Gwiazdy na Gwiazdkę), współpracować z wieloma podmiotami, instytucjami, stowarzyszeniami, grupami ludzi i… nie być dostrzeżonym przez NOWEGO ŁOWICZANINA!!! To jest dopiero dziadostwo! Zróbcie chociaż połowę tego w co on zrobił i robi dla Łowicza. Krystian Cipiński powodzenia! Zmieniaj Łowicz! A NOWEMU ŁOWICZANINOWI życzę rozumu i realnej oceny łowickiej rzeczywistości. “Łowiczan Roku” nie trzeba ich szukać po Domaniewicach.

  • Kaja=Krystianku. Miasto nie potrzebuje społecznika tylko specjalisty. Wydział do spraw nie istotnych to przykład tego czego się nadaje ten Pan. Czy umieszczenie tych właściwości i zakresów w jednym wydziale daje szanse na realizację tych tematów. Na 100% będzie się uśmiechać u Bieguszewskiej na imieninach razem z Olko. Podejrzewam że biznes jest dla podpuchy a stowarzyszenia będą wałkowane do samych wyborów.

  • Niech wygra ze spółką z Krakowa

   Niby masz amunicję do dyskusji, ale zważ na to – niech KaOwiec, nawet najprężniejszy z prężnych, wygra ze spółką z Krakowa w sądzie. Niech podejmie decyzje strategiczne dla miasta, nie takie o górce frajdy. Nie wytyczy temu miastu kierunek rozwoju, nie tylko w obszarze kolejnych imprez jak Gwiazdy na Gwiazdkę. Tu zaczną się dla niego schody. KJK jest tu kiepski, jego zausznicy też. Niestety Krystian, mimo niewątpliwych zalet, również. Co więcej, AS (za przeproszeniem) Siewiera też lichy zawodnik. Stąd ten bunt w sieci. Ludziom ulewa się już KJK i jego świta.

 11. Na J Kalinskiego to zgłoszenie do ćba

 12. Jak Krystian Cipiński wybuduje taką górkę frajdy jak pokazywał na obrazkach za 300 tyś to nawet pójdę do urzędu rękę mu uścisnąć.

 13. Cyt. “przyznając, że decyzja komisji nie była dla niego zaskoczeniem” – nic dziwnego jak powołał do niej najbardziej zaufane 2 osoby (wice Bogusia i blondyne) czyt. swój wybiera swojego. Ten konkurs jest świadectwem jaka degrengolada toczy się w najważniejszym gabinecie UM. Wstyd i hańba jak można tak nisko upaść.

 14. Brawo Panie Krystianie. Mloda krew ożywi UM.

 15. My tu mamy własnych fachowców

  Tak grzmiał KJK do Sobczak podczas debaty w ECO. No i mamy. Pomijając cały hejt proszę o porównanie zaistniałej sytuacji z konkursem na np. szefa jakiegoś szpitala. Gdyby wykreślono najistotniejsze kryteria, w tym doświadczenie i wykształcenie, dostałby się każdy, a w szczególności SWÓJ. Chcielibyście takiej placówki? Może lekarza lub adwokata dla siebie chcielibyście dostać z takiego naboru jak ten łowicki? Może to dobry chłopak, ale zachowajmy standardy wyboru inaczej będzie licho.

 16. Cipiński, Michalak i kto jeszcze????? ZEC – 2,1 mln zł straty, ZUM – ponad 300 tysięcy złotych straty, z Control Proces toczą się sprawy sądowe o 7,5 mln złotych, w Piaskach Bankowych utopione ponad 1,5 mln złotych – dla przypomnienia??

 17. Proponuję aby Szanowna Redakcja zapytała co myślą na temat tej osoby przedstawiciele organizacji pozarządowych, kluby sportowe itd. Tylko nie te na garnuszku miasta. Obraz bardzo ciekawy 🙂

 18. Perłowy usmiech postawiony przez farmę troli z UM. Brak słów. Trzeci garnitur vol 2. Tylko tamten wystawił KJK. Co będzie teraz? Czas pokaże.

 19. Łączenie stanowisk urzędniczych z funkcjami politycznymi jest patologią, która nie wnosi nic dobrego. Nie sprawdza się jako radny, podobnie będzie z urzędnikiem. Brak podstawowych kwalifikacji.

 20. Przykro czytać te durne komentarze. Miejsce do wylewania szamba. Łowickie piekiełko.

 21. Bardzo dobra wiadomość! Gratulacje!!!

 22. Kur.a na 3 – a przepraszam na 4 burmistrza go zrobić.!!! Patologia się szeży nie od ,,dołu,, ale od góry.
  Kierowników w Łowiczu więcej niż ,,zwykłych ,, pracowników LANSIK PRZEDEWSZYSTKIM

 23. Pan Krystian Cipinski to najlepszy wybór personalny burmistza ostatnich lat. Hejterzy ujadają i ujadają. To człowiek o wielkiej charyzmie, wielkim sercu i bardzo pracowita osoba. Współczuje Lowickiemu Ośrodkowi Kultury bo stracił wartościowego pracownika. Panie Krystianie nie pan się nie przejmuje kilkoma wpisami kilku (prawdopodobnie pana przeciwnikom) robi swoje i pokaże tym malkontentom , ze jest pan najlepszym naczelnikiem w UM.

  • Uzasadnij swoją wypowiedź? Jeden argument

   • Jolka z Łowickie.pl. Wybierz się do ŁOK i zapytaj każdego pracownika z osobna o pracy Krystiana Cipińskiego o jego zaangażowaniu, pisanych projektach na które ŁOK co roku pozyskiwał pieniądze zewnętrzne. Idź do stowarzyszeń, Uniwersytet II Wieku , Klub Seniora Radość, Młodzieżowej Rady Miejskie, zapytaj jak z nimi się układa lub układała współpraca, ile inicjatyw z jego rąk wyszło. Co chcesz Jolu więcej, wykształcenia. Wcale ono nie gwarantuje dobrej i sprawnej pracy, druga sprawa , każdy w obecnych czasach ma wykształcenie wyższe, Krystian Cipiński też

 24. 1559 głosów poparcia w Wyborach dla Pan Krystiana świadczy o tym że są jednak życzliwi ludzie w naszym mieście. Myślę ze są także wybitnie świadomi i inteligentni 🙂 w przeciwieństwie do kąsaczy hejterów.

  Gratulacje Panie Krystianie!

  • Piękny Lolo

   Jedzmy to co muchy, miliardy tych stworzeń nie może się mylić. Historia wiele razy pokazała, że większość się myli. Obecnie dowodzi tego popkultura. W talentshow wygrywa mierny laluś, a utalentowany brzydal znika. Cipek ładnie wygląda, ale kompetencji brakuje.

 25. Nie tylko,na targowicy również.Jak można tak kogoś narzucać jak Cipińskiego,nie wstyd burmistrzowi i jemu?

 26. Najlepszy człowiek w mieście!
  Innych działających jakoś słabo widać albo działają po kryjomu.

  Brawo i szczere gratulacje Panie Krystianie!

 27. Łowiczanie wiedzą ilu naganiaczy chodziło,dzwoniło na tą ilość głosów.Dziwne,że ci sami na obecnego burmistrza.Dostali za to posadki lub ich rodziny.Wstyd,że burmistrz pomija prawo,żeby wsadzić Cipińskiego na intratny stołek,zresztą rodzina ma etaty na OSIR-e.Może jest mu coś winien?

 28. Mnie nie interesuje czy pan Krystian jest zaufanym człowiek burmistrza, nie interesuje mnie czy był szefem sztabu wyborczego,mnie interesuje czy jest on osoba, która posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Interesuje mnie czy ma wykształcenie wyższe i czy jest ono w jakikolwiek sposób związane z tym obszarem, w którym będzie działał. Czy zna języki obce przynajmniej jeden bardzo dobrze aby zająć się sprawami przedsiębiorców oraz czy umie pozyskiwać środki dla ngo, czy tylko jego doświadczenie we współpracy z ngo związane jest z miska wody dla psa i grillem.

 29. Najlepsze są 2 ostatnie zdania… BEZ DOŚWIADCZENIA NA KIEROWNICZYM STANOWISKU – ZOSTAŁO TO WYMAZANE Z WYMAGAŃ – no to jest chyba złamanie prawa – tak mi się wydaje – jak to wszyscy zawsze mieli to w wymaganiach a teraz jedna osoba tego nie ma! To takich zmianach w Ratuszu to chyba do CBA trzeba dzwonić…

 30. Gratulacje dla Pana Krystiana. Już sam fakt 1559 głosów w wyborach samorządowych powinien dać hejterom do myślenia! Przypomnę, że NAJLEPSZY w historii wyborów. Dlaczego Radni “krzykacze i ujadacze” mieli mniej?

  Pan Krystian robi dużo dla naszego miasta! Potwierdzi to każdy kto miał okazję współpracować z Panem Krystianem!!!!

  Hejterzy przystępują do ataku bo są ogromnie nieszczęśliwi, zawistni i ZAZDROŚNI.

 31. W przyszłej kampanii wyborczej proszę rozważyć użycie takiego sloganu wyborczego: “Łączą nas KORYTA”!!!

 32. Kolejny przykład, że obecny burmistrz zrobił sobie z NASZEGO miasta własną “firmę”, w której robi, co tylko chce.
  A tu jeszcze najładniejszy przykład, że spłaca długi z kampanii wyborczej.
  Ech, jeszcze tylko kilka lat urzędu tego pana i Łowicz będzie do zaorania. Z przykrością pozdrawiam.

 33. Standardy są takie od czterech lat że fizjoterapeuta zostaje kierownikiem KRUS, kaowiec Prezesem WFOŚiGW, wychowawca specem od rolnictwa, kolejni fachowcy dostają rady nadzorcze term i radę programową TVP Łòdz. I wszystko się kręci.

 34. Kolejny układ i ukladzik ale były wybory każdy mógł mieć wpływ na wybór burmistrza a połowa jak zwykle wolała siedzieć w domu !!!! A teraz narzekają a co do auta na parkingu przy parku Mickiewicza podpalić to wtedy usuną a gdzie jest właściciel samochodu?????

 35. Panie burmistrzu, Pan w ogóle nie wie co dzieje się w mieście. Na Starzyńskiego wolna amerykanka. Samochody między blokami grają jak po marszałkowskiej,parkują na chodnikach A na ulicy po deszczu jezioro,trzeba fruwać. Nie ma reakcji ani że strony policji ani ŁSM .Czy Pan wie jak wyglada jego miasto?

 36. To są nowe standardy w ratuszu czyli bmw.

 37. Panie Kaliński, ciekaw jestem z jakim zadłużeniem zostawi pan Łowicz na koniec swojego urzędowania, ciekawe, czy zasłynie pan jako burmistrz, który najbardziej w dziejach miasta zadłużył miasto? Poczekamy, zobaczymy. A teraz proszę wziąć miotłę i iść posprzątać pełno szkieł przy samochodzie zaparkowanym przy parku Mickiewicza, bo leżą tam już ze trzy miesiące, a jeśli parking należy do ŁSM, to proszę poinformować o tym władze spółdzielni, bo odpowiada pan za to miasto i porządek w nim.

  • I na Kozią z miotełką zapraszam. O tym że nie ma tam kosza na śmieci nie wspomnę. A nawet jak są to np. na Zduńskiej wiecznie przepełnione. Miały być też zakryte. Nie są, ptaki rozwłóczą wszystko po chodnikach.

 38. Umiejętnosci graficzne i obsługa faceboka to zdecydowanie za mało, aby być poważnym partnerem do jakichkolwiek rozmów. Wstyd i wielka szkoda dla naszego miasta!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.