Krzysztof Igielski, radny miejski i kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Łowiczu, powiedział nam, że dobrze się stało, że po raz pierwszy w historii prezydent postanowił spędzić wieczór wyborczy poza Warszawą, a wybór padł akurat na Łowicz.

fot. facebook Krzysztof Igielski

Ma on nadzieję, że niedzielne wydarzenie na łowickich Błoniach da początek nowej tradycji, a takie wieczory zaczną być organizowane także w innych miastach. Zauważył, że dotychczas w sztabach gromadziły się tylko osoby funkcyjne, zaś teraz dano taką możliwość mieszkańcom, a oni chętnie z niej skorzystali. Krzysztof Igielski podkreśla, że ludzie uczestniczący w wieczorze zachowywali się bardzo spontanicznie, nie czuło się między nimi spięcia. Taka atmosfera mogła być zasługą samych polityków, którzy przyjechali na wydarzenie dużo wcześniej przed ogłoszeniem wyników, rozmawiali z mieszkańcami i robili sobie z nimi zdjęcia. Jak relacjonuje, że politycy okazali bardzo dużą dostępność dla ludzi.

Igielski zachował w pamięci chwilę, gdy godz. 21.00 pod sceną zapanowała euforia związana z przyjazdem prezydenta i Pierwszej Damy. Ludzie zaczęli spontanicznie krzyczeć „Andrzej Duda” i „Zwyciężymy!”. Jak relacjonuje, przy intonowaniu śpiewania „Sto lat!” i hymnu Polski pierwsze skrzypce grał Waldemar Wojciechowski z Wicia.

Co do samych wyników, to na podstawie sondaży Igielski przypuszczał, że będzie II tura, a przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim będzie duża – i to się potwierdziło.

20 komentarzy

 1. na końcu zdania miałobyć dzięki temu

 2. Wyobrażcie sobie na plaży odpoczywających ludzi ,którzy ciężko na to pracują a obok darmozjadów co na to dostali od Państwa.Ten co zapracował pije wodę bo oszczędza a ten co dostał ,pije zimne piwo i śmieje się z tego obok bo na to piwo dla niego …zapracował.Rozdawnictwo nie swojego …tylko,że nasze pokolenie za to będzie musiało zapłacić.Tylko czy będzie miało z czego ? Z takim bagażem zostawimy nasze dzieci i wnuki… temy historia o nas nie zapomnidzięki

  • dziubek, ale wyborców pis nie przekonają logiczne argumenty. “Po nas choćby potop” – to ich myśl przewodnia. Wychowają kolejne pokolenie nierobów i wyciągających ręce po efekty cudzej pracy bo “im się należy”. Niestety większość Polaków to głupcy, a ci, którzy myślą i chcą normalności uciekają za granicę.

 3. Byłem na Błoniach. Organizator zabronił nam dwóm inwalidom wejścia na muszle koncertową gdzie koledzy trzymali miejsca. Inni wchodzili. Inwalidów do gazu jak za Hitlera!
  Czy ten niedouczony tępak nie zna Art. 30 pkt 2 zakaz dyskryminacji Konstytucji RP?
  Jak organizator nie umie czytać to do szkoły!!!
  Tak po partacku i niechlujnie można zorganizować wieczór wyborczy prezydenta RP?
  To tylko w niechlujnym Łowiczu. Z Błoni nie można wyjechać samochodem Floriańską i Podrzeczną.
  Urocza lala policjantka mimo braku ruchu nikogo nie przepuszczała. Typowa nienawiść i gestapowska postawa do kierowców. Jak starszy Pan napisał do Sądu rozwydrzona małolata z pod dyskoteki. Organizatorze imprezy na naukę z organizacji życia w społeczeństwie i głęboko przestudiować konstytucję, której początki dawał babiarz, któremu powiesili tablicę pamiątkową na ratuszu w Łowiczu. Jak mamy mieć kolejny Oświęcim to wybierajmy Andrzeja Dudę!

 4. WIARYGODNOŚĆ

  Jak wygra Szambo_lan Trzaskowski z PO to będzie:

  Urealnić to znaczy Urealnić !!!

  * podwyższą wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.
  * zabiorą 500+ na dzieci,
  * zabiorą 300+ dla uczniów,
  * zabiorą 13stą emeryturę, …..

  Skłamali POstkomuniści raz skłamią i teraz.

  • Jak wygra TRZASKOWSKI to dadzą jeszcze więcej i to wszystkim ! Duda już nic nie da!! Tylko TRZASKOWSKI!

 5. bratkowice

  eszcze będzie przepięknie
  Tilt
  Widziałem domy o milionach okien
  A w każdym oknie czaił się ból
  Widziałem twarze, miliony twarzy
  Miliony masek do milionów ról
  Ciemny tłum kłębił się i wyciągał ręce
  Wciąż było mało i ciągle chciał więcej
  I wciąż nie starczało, ciągle było brak
  Ciągle bolało, że ciągle jest tak
  Strach nie pozwalał głośno o tym mówić
  Strach nie pozwalał kochać się i śmiać
  Strach nakazywał opuścić w dół oczy
  Strach nakazywał cały czas się bać
  Mieszkańcy miasta i przyjeżdżający
  Tacy zmęczeni i tacy cierpiący
  Przeklinający swój codzienny los
  Słyszałem także taki głos
  Jeszcze będzie przepięknie |
  Jeszcze będzie normalnie |
  Jeszcze będzie przepięknie aaa…
  Ciemny tłum kłębił się i wyciągał ręce
  Wciąż było mało i ciągle chciał więcej
  I wciąż nie starczało i ciągle było brak
  Ciągle bolało, że ciągle jest tak

 6. A kto jak nie działacze PiS prowadzili agitacje w czasie spotkań przed i w czasie wieczoru wyborczego?
  Dlaczego tego “dobrego “prezydenta przyjechało strzec aż 17 aut obstawy jakie naliczyłem jadące od strony Łodzi.Wierzę ze chyba co drugi człowiek na wiecu był z obstawy. Przecież dobry człowiek nie potrzebuje obstawy bo wszyscy go lubią i popierają?????

  • To prezydent prawicowy,sznujący życie i rodzinę, Ci nigdy nie mieli szczescia w naszym kraju. Niech go pilnują i w 30 samochodów.

   • To ten gość “szanujący rodzinę”, który uprawia pogaduchy nocne z “Ruchadłem leśnym”, “seba sra do chleba”, “dzika foczka” i innymi “pro life”? Internet nie zapomina!

 7. co zrobił dobrego albo co obiecał Trzaskowski?

 8. Nauczcie się poprawnie pisać w języku polskim!!!

 9. W 2 turze jedni przez swą złośliwość zagłosują na Trzaskowskiego bo nie lubią sąsiadacz 3 dzieci który bierze 500+ a inni zagłisują na złoś bo nie lubią komunistów którzy się za komuny czegoś dorobili albo nie popierają LGBT i nie chcą adopci dzieci przez gejów., a Trzaskowski chciałby udzielać ślubów homoseksualistom

 10. i powiedzial to dzialcz piss buahahahahahahahahahhahahahahhahahahahahhahahahahahahha
  TYLKO RAFAŁ TRZASKOWSKI

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.