Już dzisiaj, 20 lutego, o godz. 17.25 TVP Historia wyemituje premierowy odcinek nowego cyklu dokumentalnego „Biało-czerwoni. Historie niezwykłe. Gawęda Krzysztofa Miklasa”, który będzie poświęcony Adamowi Królikiewiczowi.

Każda audycja będzie jeszcze dwukrotnie powtarzana na TVP Historia, a potem ma mieć po trzy emisje na TVP Sport i TVP Polonia. Powtórki wyemitowanego dzisiaj premierowo odcinka będzie można jeszcze oglądać na TVP Historia w czwartek 22 lutego o godz. 16.50 i w piątek 23 lutego o godz. 10.05.

– Opowiadam o Adamie Królikiewiczu, wybitnym jeźdźcu, niezwykłym człowieku, brązowym medaliście olimpijskim w skokach przez przeszkody w 1924 roku w Paryżu, ojcu wybitnej aktorki teatralnej Krystyny Królikiewicz-Harasimowicz i dziadku Cezarego Harasimowicza – zapowiada dzisiejszy odcinek Krzysztof Miklas.

Kolejnymi prezentowanymi postaciami będą m.in. kolarze, srebrni medaliści w wyścigu torowym na 4 km z tej samej Olimpiady w Paryżu: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz, Franciszek Szymczyk; mistrzyni olimpijska w rzucie dyskiem z 1928 roku w Amsterdamie Halina Konopacka (bywała często w Bełchowie, gdzie jej kuzyn miał młyn); mistrz olimpijski w biegi na 10 km z igrzysk w 1932 roku w Los Angeles, Janusz Kusociński, rozstrzelany przez hitlerowców w Palmirach 21 czerwca 1940 roku oraz Maria Kwaśniewska-Maleszewska, brązowa medalistka igrzyska w Berlinie z 1936 roku.

4 komentarze

  1. Masz racje Bucek!!!

  2. Zacny czlowiek nie krytykowalby jedynego posla z ziemii lowickiej tym bardziej iz p.Miklas kilka lat temu tez sie chcial dostac do koryta aby doic latwa kase ale suweren gorszego sortu powiedzial:nie.Ww.pan krytykuje niemieckie markety a b.czesto jest w nich widziany na zakupach wiec gdzie ta wiarygodnosc u tego zacnego pana?,

  3. Dobrze spostrzegłeś synu ulicy.Zacni ludzie wszędzie mają drzwi otwarte.POpaprańcy beczą na onecie i tfuenie.

  4. Mysle ze p.Miklas nie bedzie mowil o polityce,jak ostatnio,zaciekle atakujac p.Bejde.A tak na marginesie:ww pan “lepszego sortu” byl we wszystkich mediach lacznie z medialnym imperium Ojca Dyrektora.Pan Kurski przyjmuje tylko “sprawdzonych” Gratulacje!!!