Dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Krzysztof Olko nie czekał, aż rada przegłosuje wniosek radnego Roberta Wójcika o jego odwołanie – sam złożył rezygnację.


Podziękował za 11 miesięcy współpracy przewodniczącemu Henrykowi Zasępie oraz burmistrzowi Krzysztofowi Janowi Kalińskiemu. Powiedział, że spodziewał się wniosku o jego odwołanie już od miesiąca. Zapowiedział, że odebranie mu stanowiska nie zamknie mu ust jako radnemu. Nie wierzy w zapewnienia Roberta Wójcika, że wniosek przeciwko niemu nie ma charakteru personalnego.

– Za dużo jest tu polityki, za dużo niegodnych zachowań, na poprzedniej sesji z zażenowaniem patrzyłem na stukanie w stół, stukanie mikrofonami, przerywanie dyskusji, pokrzykiwanie na siebie – powiedział radny Olko. – Nie chcę w tego typu rozgrywkach uczestniczyć, zawsze akcentowałem. że w naszym samorządzie nie powinno być polityki.

Za wprowadzeniem rozpatrzenia rezygnacji Krzysztofa Olki do porządku obrad (wciąż omawianego) głosowało 18 radnych, 2 było przeciw, 1 głos był wstrzymujący.

18 komentarzy

  1. Co ten pseudointeligent Wolski robi w tej radzie, człowiek bez żadnego wykształcenia, nie umiejący zbudować poprawnie i składnie zdania. Łowiczanie dzięki Bogu nie wybrali go na burmistrza, za co dozgonnie jestem im wdzięczna, Beata

  2. Ja się dziwię, że człowiek z wyrokiem za fałszowanie recept zasiada w Radzie Miejskiej

  3. W samorządach powinna być polityka. Tylko w Łowiczu jest jakaś dziwna moda na samorządy apolityczne, w co osobiście nie wierzę. Samorząd jest związany z polityką centralną, więc z korzyścią dla miasta byłoby wykorzystywanie wpływów politycznych.

  4. Ech, Łowickie pe El

  5. Nosił wilka razy kilka, ponieśli i wilka 🙂
    Pan Olko mówi, że w samorządzie nie powinno być polityki? Bardzo ciekawe. A kto politykę robił i z nienawiści do Pisu zawiązywał koalicję przed drugą turą wyborów na Burmistrza?

  6. Panie Pięta, Wójcik i całe to pseudo ” łowickie” warto było???? Ciekawe kto na was zagłosuje przy następnych wyborach…..Łowicz wam tego nie zapomni

  7. Zasępa nie ogarnia tego wszystkiego. jest taki bałagan ze dziwie się że ktoś wie co głosuje. i komentarz Pana Borowskiego do jednego z głosowań cytuję “idioci” to jest poziom tego Pana- żeniujący

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.