Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Głowna jest Krzysztof Wawrzyn, obecny radny Rady Miejskiej, przewodniczący komisji rewizyjnej. Nie jest członkiem partii.

Oficjalne przedstawienie kandydata, którego nazwisko w kręgach zbliżonych do PiS padało już od kilku tygodni, nastąpiło dziś, 28 sierpnia, na konferencji prasowej zorganizowanej na Placu Wolności w Głownie z udziałem posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego, szefa struktur PiS w Głownie Tomasza Jędrzejczaka (obecnego radnego Rady Powiatu Zgierskiego, który w jesiennych wyborach będzie ubiegał się o reelekcję do tego organu), a także Zbigniewa Linkowskiego (który wystartuje w wyborach do sejmiku wojewódzkiego). 

Krzysztof Wawrzyn i poseł Marek Matuszewski. Fot. EWR

W poprzednich wyborach samorzadowych Krzysztof Wawrzyn startował na radnego z listy komitetu Magdaleny Szajder, obecnej przewodniczącej Rady Miejskiej, która teraz także staje do walki o fotel burmistrza. Radny zapewnia, że nie ma między nimi na tym tle konfliktu. Współpracowali przez całą kończącą się kadencję, natomiast teraz zdecydował, że dla dobra miasta chce podjąć działania z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydat PiS na burmistrza Głowna ma 55 lat, jest rodowitym głownianinem. Jest żonaty i ma studiującą córkę. Był przedsiębiorcą, społecznikiem, a obecnie zawodowo związany jest z opieką społeczną i oświatą.

Konferencja na Placu Wolności. Fot. EWR

Podczas konferencji kandydat w zarysie mówił już o swoim programie wyborczym. Stawia na szkolnictwo, rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz budownictwo tanich mieszkań, wspomina o potrzebach z zakresu infrastruktury drogowej.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, a bardziej szczegółowy artykuł na temat ogłoszonej kandydatury zamieścimy w gazetowym wydaniu “Wieści z Głowna i Strykowa”.

32 komentarze

 1. Pisiory kontra reszta świata 😉

 2. Głosujesz na Wolskiego a wybierasz Kosiorka ? Taka dobra zmiana ?

 3. A w Łowiczu jeszcze nie wiadomo kto – czyżby Kosiorek????

 4. Znam pana Krzysztofa od lat,
  Jestem pełen szacunku że osiągnął w swoim życiu tak wiele, mimo dużo przeciwności losu. Gratulacje, trzymam kciuki.

 5. Jest doktorantem i dalej pisze pracę?

 6. Zainteresowany

  Co kandydat miał na myśli mówiąc, że będzie działał na rzecz rozwoju chodników w mieście? 🙂

 7. …..ha,ha,ha,ha po-płuczyny zdenerwowane kandydatem KW PiS?,a co Was boli,główka? ,to Etopiryna i do wyra,Wasz kandydat był tak nieroztropny że nie potrafił się ustrzec od wplątania go w zagrywki organizacyjne i to powinno być motywem przewodnim do dyskwalifikacji…..
  -nauczyciel-nie podołał
  -radny-bezradny-
  -na fali nagonki na Brzeskiego został nieudolnym Burmistrzem,albowiem właściwą władzę miał w swoim ręku Urbanik
  ….a Wawrzyn dajmy mu szanse niech pokaże na co go stać!

 8. Bardzo dobry kandydat. Powiew świeżości ….

 9. Bardzo dobry, merytorycznie przygotowany kandydat. Miastu przyda się taki gospodarz

 10. Mądry, Konkretny człowiek
  Bardzo się cieszę
  Moja rodzina jest na TAK !!!

  • A skąd pan bierzesz tą miarę mądrości i konkretności? Bo jeśli z własnych doświadczeń to się nie dziwię że pan się cieszysz…

 11. No i cóż z tego że nie jest członkiem partii przecież to wiadome że będzie sterowany przed PiS, czyli wychodzi na to samo. PiS z dala od Glowna.

 12. Gdzie jest kandydat PIS?

 13. Dlaczego nie.ma kandydata z partii obecnie rzadzacej ani pan Wawrzyn ani Baleja nie sa czlonkami Prawa i Sprawiedliwosci.Znaczy w Glownie nia ma PIS!!

 14. Nic nowego i świeżego

 15. Nareszcie porządny kandydat z ramienia PiS. Brawo!

 16. Won PIS od Głowna !!!!

  • …….Bidulko,a może konkrety tych dokonań pana Janeczkowych rządów…….jeżeli infrastruktura wokół jeziora to tylko dla nielicznych,a może coś jeszcze?…..jak do tej pory jedynym Burmistrzem który myślał o szeregowych obywatelach Głowna to był Brzeski,kilkadziesiąt rodzin dostało mieszkania,Twój idol na początku swojej kariery rozpoczął czystkę w UM gdzie ludzie z kompetencjami musieli się pożegnać z pracą bo mieli nazwiska żle kojarzone przez Janeczka,a tak naprawdę to nr.jeden był Urbanik który z fotela wice zarządzał miastem ….

 17. Będzie teraz próbował zamydlić nam oczy obiecankami jak to nie będzie super kiedy zostanie Burmistrzem, obiecanki cacanki a głupiemu radość ( obiecywać można wszystko – bez pokrycia ). Nikt nie zrobił tyle dla tego miasta co G. Janeczek i nikt do pięt mu nie dorowna.

 18. ” Był przedsiębiorcą – i nie wyszło,
  społecznikiem – i nie wyszło ,
  a obecnie zawodowo związany jest z opieką społeczną i oświatą – i wychodzi 🙂 ”
  nie dał rady jako przedsiębiorca rządząc własną kasą to lepiej będzie rządził kasą państwową czyli suwerena, chociaż nie bekniesz jak przechulasz 🙂
  Niepartyjny PIS-ior na burmistrza,
  niepartyjny PIS-ior na wójta….
  może Jarek też nie jest z PISu tylko jakiś sympatyk.
  Nikt z Was Janeczkowi nie dorówna , on chociaż nie zmienia barw i się ich nie wstydzi. Tylko ta jego pięta achillesowa w postaci zastępcy.
  Made in Poland

 19. Kandydat na Burmistrza Miasta Głowna czy może Butmistrza Glowna???? jako Radny Rady Miejskiej w Głownie, co za tym idzie znajdac podstawowe nazewnistwo stanowisko, taką wiedzę powinien posiadać.. Powiennien.. co do reszty wypowiedzi, jej sposobu i obiecanek bez pokrycia, pozostawie bez komentarza.

 20. Tylko Janeczek

 21. A gdzie w tym wszystkim jest obecny burmistrz Wojciech Baleja?

 22. Czy ten pan nie jest spokrewniony z panią Moniką-dyr.GOK w Łyszkowicach?Czy to tylko zbieżność nazwisk?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.