Żywa legenda polskiego himalaizmu, taternictwa, alpinizmu Krzysztof Wielicki 20 kwietnia o godzinie 18.00 pojawi się na spotkaniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie.

Lista osiągnięć Krzysztofa Wielickiego jest imponująca. Został on m.in. piątym człowiekiem na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Jest pierwszym człowiekiem, który wspiął się zimą na Kanczendzongę (wraz z Jerzym Kukuczką) i Lhotse (samotnie). Samotnie zdobywał także Broad Peak, Dhaulagiri, Sziszapangmę, Gaszerbrum II oraz Nanga Parbat.

W późniejszych latach zaczął kierować głośnymi polskimi zimowym wyprawami m.in. na Broak Peak w 2013 roku (zakończoną wprawdzie zdobyciem góry przez Adama Bieleckiego, Artura Małka, Macieja Berbekę i Tomasza Kowalskiego, ale tragiczną, gdyż dwaj ostatni zginęli w czasie zejścia ze szczytu) i w 2018 na K2. Ta ostatnia nie zakończyła się wprawdzie zdobyciem szczytu, ale w trakcie jej trwania członkowie wyprawy uratowali ze szczytu Nanga Parbat Elisabeth Revol (nie udało się niestety uratować Tomasza Mackiewicza). Akcja, którą również kierował Krzysztof Wielicki przeszła do historii himalaizmu przez długi czas nie schodziła z pierwszych stron gazet na świecie.

Wstęp na spotkanie z Krzysztofem Wielickim w MOK jest bezpłatny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.