KS Księżak Łowicz powoli szykuje się do nowego sezonu rozgrywek ligowych i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie grał w I lidze. 

Fot.: Szymon Fijałkowski.

Wprawdzie dopiero 19 lipca 2019 roku będzie oficjalne potwierdzenie rozgrywek Księżaka w I lidze, ale przygotowania w klubie już trwają, aby skompletować zespół. Na razie podpisana jest umowa z nowym trenerem na sezon 2019/2020. Został nim szkoleniowiec Michał Spychała, który w poprzednim sezonie prowadził pierwszoligowy SKK Siedlce, a wcześniej, między innymi,  Legię Warszawa i Znicz Basket Pruszków.

Nowym zawodnikiem drużyny Księżak Łowicz oficjalnie został już Mikołaj Grod, przez ostatnie dwa sezony grający w zespole Enea Astoria Bydgoszcz, z którym w sezonie 2018/2019 wywalczył awans do PLK.

Trwają rozmowy z innymi zawodnikami, ale decyzja ostateczna jeszcze nie zapadła, o czym mówi prezes KS Księżak Łowicz Robert Kucharek: – Umowa z trenerem została podpisana i trzeba zacząć budować zespół. Na razie jeden zawodnik został ogłoszony oficjalnie – Mikołaj Grod. To czołowy zawodnik Astorii Bydgoszcz, zespołu, który awansował do ekstraklasy. Gra na pozycji “cztery”. Na “trzy” prawdopodobnie będzie Kobus, choć umowa nie jest jeszcze podpisana, ale rozmowy trwają, oraz Michał Świderski. Będziemy chcieli, żeby na “dwójce” został Mikołaj Stopierzyński, a na “piątce” Łukasz Ratajczak. Trener jakiś plan już ma, ale oficjalnie jeszcze nie jest to dopięte. O wszystkim będziemy informowali w miarę podpisywania umów. Pracujemy nad tym. Z pewnością zespół będzie inny i będzie mógł walczyć z każdym rywalem. Wprawdzie spadliśmy z I ligi, ale dostaliśmy zaproszenie i z niego skorzystaliśmy. Dlatego staramy się zbudować taki zespół, aby poziomem dorównał pozostałym zespołom i żeby miasto oraz kibice byli dumni ze swojej drużyny. To ciężka praca, ale powolutku idziemy do przodu, myślę, że w dobrym kierunku.

Michał Spychała (trener, ur. 1975,07.09, Warszawa).
2009-2011 – KS Legion Legionowo
2011-2016 – MKS Znicz Basket Pruszków
2016-2017 – Legia Warszawa (II trenerem, a potem I trenerem PZKosz)
2017/2018-2019.02.26 – SKK Siedlce, I liga PZKosz

Mikołaj Grod (ur. 1989.10.07, 194 cm, silny skrzydłowy), Sportino Inowrocław SA, KK Świecie, KSK Noteć Inowrocław, KK Astoria Bydgoszcz, KSK Noteć i KK Enea Astoria Bydgoszcz.

2 komentarze

  1. "żeby miasto oraz kibice byli dumni..."

    A pan prezesie jest dumny że trzeba było zapłacić za utrzymanie klubu w 1 lidze?
    Co za czasy nawet dumą próbuje się kupczyć.

  2. Ratajczak ma na imię Łukasz a nie Arkadiusz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.