Mecz towarzyski rozegrany w sobotę, 28 maja 2016 roku, pomiędzy UMKS Księżak Łowicz a TK Basket Stryków zakończył się przegraną łowiczanek. Podopieczne trenera Michała Wójcika uległy rywalkom 49:59. Księżaczki dobrze rozpoczęły to spotkanie wygrywając pierwszą kwartę meczu 16:9, ale już w dwóch kolejnych przewagę pokazały zawodniczki ze Strykowa. Jeszcze schodząc na przerwę różnica pomiędzy drużynami była jednopunktowa na korzyść rywalek, ale w trzeciej odsłonie Księżaczki grały coraz słabiej, tracąc tempo gry i niecelnie oddając rzuty do kosza. Wyrównana ostatnia część spotkania nie wystarczyła do zniwelowania przewagi przeciwniczek.

Najwięcej punktów dla Księżaka zdobyły: Liwia Witczak (12) i Malina Wójcik (10).

Więcej informacji w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina.