Kolejny mecz, który wywołał niemałe emocje mają za sobą podopieczni trenera Macieja Siemieńczuka. W niedzielę, 11 lutego 2017 roku, UMKS Księżak-2001 Łowicz zmierzył się u siebie z UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski i pokonał rywala 64:58.

To nie był jednak łatwy mecz i zwycięstwo nie przyszło lekko. Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana, ale z lekkim wskazaniem na gości, którzy na przerwę schodzili z trzema punktami przewagi.

W trzeciej kwarcie łowiczanie dosyć szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, ale w kolejnej przewaga nagle zaczęła topnieć. Piotrkowianie zdobywali punkt za punktem, a zawodnicy Księżaka nie potrafili nic ugrać. Efekt był taki, że czwarta kwarta pojedynku zakończyła się remisem.

Dogrywka miała rozstrzygnąć, kto zakończy mecz w roli zwycięzcy. Okazał sie nim Księżak zdobywając sześć punktów przewagi nad gośćmi.

Najwięcej punktów dla Księżaka zdobyli Andrzej Górniak (21) i Bartosz Dylik (15), który trzykrotnie celnie rzucił za trzy punkty.

2. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16 o miejsca 1-6:

UMKS Księżak-2001 I Łowicz – UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 64:58 (14:16, 13:14, 21:10, 7:15, 9:3)

Księżak: Andrzej Górniak 21, Bartosz Dylik 15 (3×3), Kacper Dudek 8, Hubert Liberski 7 i Mateusz Gładki 5 oraz Kacper Kramarz 9 i Arkadiusz Bazak.

Najlepiej dla Piotrcovii: Bartosz Skowronek 17 i Szymon Gajek 12.

6. PKK 99 Jantoń Pabianice (6) 6   6 267-465

3. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16 o miejsca 1-6 (2017.02.19):

ŁKS Szkoła Gortata I Łódź – UMKS Księżak-2001 I Łowicz (n, godz. 10.00)

KKS Pro-Basket Kutno – AZS PWSZ I Skierniewice (n, godz. 14.30)