W 3. kolejce wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów zespół trenera Piotra Rutkowskiego wprawdzie przegrał, ale prezentował się całkiem dobrze, jak na grę z drużyną zajmującą pierwsze miejsce w rozgrywkach. W sobotę, 28 października 2017 roku, na wyjeździe UMKS Księżak-2001 Łowicz w starciu z ŁKS Szkoła Gortata I Łódź uległ gospodarzom 47:81.

ŁKS Szkoła Gortata to bardzo mocna drużyna utrzymująca zawsze wysoki poziom spotkań, więc trudno się dziwić, że łowiczanie zakończyli mecz porażką. Jednak, w porównaniu do meczu sprzed tygodnia, tym razem zagrali dużo lepiej, chwilami stając do walki z gospodarzem jak równy z równym. Miało to swoje przełożenie na wynik poszczególnych kwart.

W pierwszej dali się zdominować, ale już w drugiej różnica w zdobytych punktach wynosiła pięć oczek, a w trzeciej tylko cztery. Niestety na koniec brakowało już sił, ale to i tak duży sukces dla juniorów Księżaka. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie łowiczan był Kacper Dudek, który zdobył 16 punktów, w tym dwukrotnie rzucił za “trzy” oraz Szymon Gładki, zdobywca jedenastu oczek, w tym również dwukrotnie trafił do kosza za trzy punkty.

– Można powiedzieć, że chłopaki zagrali dobrze, bo był to mecz z liderem i wyglądał zdecydowanie lepiej, niż pierwszy mecz z Ósemką. Graliśmy strefą w obronie 3-2 i były momenty, w drugiej i trzeciej kwarcie, gdzie graliśmy bardzo dobrze. Oczywiście pojawiły się błędy, ale było ich dużo mniej. Można więc pochwalić drużynę za ten mecz, bo to nie jest zły wynik z liderem – podsumował trener Rutkowski.

3. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów U-18:
ŁKS Szkoła Gortata I Łódź – UMKS Księżak-2001 Łowicz 81:47 (21:7, 21:16, 19:17, 20:7)
Księżak: Kacper Dudek 16 (2×3), Julian Potocki 7 (2×3), Adrian Kotlarski 5, Bartosz Dylik 4 (1×3) i Mateusz Gładki oraz Szymon Gładki 11 (2×3), Andrzej Górniak 4, Michał Kuliński, Mateusz Kobuszewski i Szymon Ziemecki.
Najlepiej dla ŁKS I: Piotr Keller 16 i Patryk Sadowski 12 (1×3).

KKS Pro-Basket Kutno – ŁKS Szkoła Gortata II Łódź 120:59
SKS Start Łódź – AZS PWSZ Skierniewice 40:77
MKS Ósemka Skierniewice – Pawo PKK 99 Pabianice 64:83

1. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (1) 3 6 288-116
2. KKS Pro-Basket Kutno (2) 3 6 327-214
3. Pawo PKK 99 Pabianice (3) 3 5 327-224
4. AZS PWSZ Skierniewice (4) 3 5 228-215