Zwycięstwem łowickiego Księżaka-2004 zakończył się mecz rozegrany w ramach 3. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików U-14 w sobotę, 21 października 2017 roku. Podopieczni trenerów Dragana Ristanovića i Michała Wójcika pokonali na wyjeździe PKK 99 II Pabianice 73:56. To drugie z rzędu zwycięstwo pod okiem nowego szkoleniowca.

Wprawdzie gospodarze zajmują ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek ligowych, ale jeszcze do niedawna każde spotkanie łowiczan kończyło się porażką i o sukcesie raczej nie można było mówić. To już drugie zwycięstwo Księżaka, widać więc przyrost umiejętności i zaangażowania w walkę o zwycięstwo. Nawet jeżeli jeszcze nie wszystko wychodzi, to drobne sukcesy spajają drużynę i są najlepszym motywatorem do pracy.

Sobotni mecz Księżak rozpoczął bardzo równą walką z gospodarzami, ale udało mu się uzyskać dwupunktową przewagę. Niestety druga kwarta, po zmianach wprowadzonych w składach obydwu zespołów, przyniosła ze sobą zdecydowaną dominację na parkiecie pabianiczan. W efekcie pierwszą połowę łowiczanie przegrali różnicą 10. punktów. Zrobiło się naprawdę gorąco.

W drugiej odsłonie Księżak z każdą kolejną minutą  odzyskiwał pewność na parkiecie i zbliżał się do wyniku gospodarzy. Już po trzeciej kwarcie osiągnął prowadzenie w grze, które umocnił w ostatniej, którą zakończył rezultatem 27:9. Księżak odniósł zwycięstwo tym większe, że potrafił odrobić stracone punkty i nie stracił ko końca woli walki.

Najwięcej punktów dla Łowicza zdobyli: Maksym Branicki 18, Łukasz Pińkowski 17 i Antoni Wróblewski 14.

– Na początku przegrywaliśmy, ale chłopaki grali do końca meczu i udało się wynik odmienić – ocenił po meczu trener Ristanović.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 4 listopada 2017 roku o godz. 10.00. Księżak zmierzy się u siebie z AZS PWSZ Skierniewice.