Podczas dzisiejszej gali finałowej w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury wyłoniono Księżankę i Księżaka Roku 2017. Reprezentacyjną parą Ziemi Łowickiej zostali Anna Kapusta i Robert Fortuński – oboje z Łowicza.

Anna Kapusta Księżanka Roku 2017 i Robert Fortuński Księżak Roku 2017. Fot. aa

Zainteresowanie tegoroczną edycją miejskiej zabawy było bardzo duże. Zgłosiło się do niej aż 13 uczestników: 8 dziewcząt i 5 chłopaków, mających od 16 do 27 lat. Przed publicznością i komisją prezentowali się podczas czterech wyjść: w koszulkach promocyjnych Łowicza, w strojach wieczorowych, inspirowanych folklorem łowickim i wełniakach. Galę prowadził znany gawędziarz Eligiusz Pietrucha. 

Do pokazu w kreacjach wieczorowych, pretendentki do tytułu Księżanki Roku ubrała w sukienki ze swojej kolekcji, pochodząca z Boczek Chełmońskich Ela Piorun. Projektantka prowadzi atelier w Warszawie, a jedną z jej klientek jest Pierwsza Dama RP Agata Duda.

Po obradach jury, ogłoszono że Księżanką i Księżakiem Roku 2017 zostali Anna Kapusta i Robert Fortuński z Łowicza. I Wiceksiężanką Roku 2017 została Kinga Sęk z Łowicza, a I Wiceksiężakiem – Piotr Ulatowski z Gosławic. Tytuł II Wiceksiężanki odebrała Gabriela Foks, zaś II Wiceksiężakiem został Rafał Strugiński – oboje z Łowicza. 

Decyzją widzów licznie zgromadzonych podczas gali, Księżanką Publiczności została Kinga Sęk, zaś w kwestii Księżaka Publiczności, wybór publiczności pokrył się z decyzją komisji konkursowej, gdyż tytuł został przyznany Robertowi Fortuńskiemu. 

Łowicka Akademia Sportu postanowiła w tym roku przyznać dodatkowo tytuły Miss i Mistera Sportu, które ze sceny prezes akademii Kamil Sobol wręczył odpowiednio Kindze Sęk i Robertowi Fortuńskiemu. 

Dodatkowe nagrody dla Miss i Mistera Fashion przewidziała też projektantka Ela Piorun. Przyznała je Kindze Sęk i Robertowi Fortuńskiemu. Kinga będzie miała okazję pójść w pokazie projektantki. 

Przerwy pomiędzy konkurencjami umilały publiczności występy zespołu „Roma” z ZSP nr 3 w Łowiczu oraz kapeli z Księżanką Roku 2016 Weroniką Mońką i Księżanką Roku 2014 Danutą Kaźmierczak. 

O tym, kim są zwycięzcy konkursu, jak przebiegała finałowa gala i jak to się stało, że pochodząca z naszych stron Ela Piorun ubiera Pierwszą Damę RP – napiszemy w papierowym wydaniu NŁ. 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć. 

2 komentarze

  1. I Wice piękniejsza bez dwóch zdań

  2. Przepiękne widowisko. Podziwiam urodę.