Wybory samorządowe za 7 miesięcy, ale już teraz klaruje się, kto będzie chciał startować na najważniejsze stanowiska.

Kto będzie kandydował na burmistrza i wójtów? Komu zadaliśmy to pytanie?
Kto będzie kandydował na burmistrza i wójtów? Komu zadaliśmy to pytanie?

Karuzela nazwisk już ruszyła. Wielu co prawda twierdzi, że to jeszcze za wcześnie na deklaracje, ale inni już potwierdzają, że wystartują.

Zamiar kandydowania zadeklarował jako pierwszy – m.in. w wywiadzie dla Nowego Łowiczanina, który przeprowadziliśmy blisko dwa lata temu, na podsumowanie połowy bieżącej kadencji – obecny burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński. W rozmowie z nami podtrzymuje ten zamiar. – Tak, będę kandydował – powiedział nam we wtorek.

Nie będzie jednak jedynym kandydatem.

Czy będzie więcej niż ośmiu kandydatów, jak to miało miejsce w 2002 roku, a może “tylko” sześciu, jak w roku 2014?

W gminach również nie brakuje ciekawych nazwisk wśród kandydatów na wójtów.

Nasz obszerny raport na ten temat w Nowym Łowiczaninie.

58 komentarzy

 1. smieszne Sobol Buristrzem

 2. Obecny Burmistrz nic nie zrobil dla miasta , przed wyborami jest ruszenie sie ,a pozniej nie bedzie nic ,wielki historyk, zyjacy przeszloscia ,tu potrzebnna jest osoba patrzaca w przyszlosc miasta , powinna byc zmiana konieczna

 3. Sobol to pupil K

 4. Sobol to nic dla miasta nie zrobi zobaczycie !

 5. Sobol to nic dla miasta nie zrobi zobaczycie !

 6. kkkk

 7. Sobol pajacy

 8. Miasto powinno zachęcać ludzi z kapitałem do pomnażania i ulokowaniu go w Łowiczu, … ale gospodarze miasta UM lub SP nie potrafi dopilnować aby w Łowiczu powstał normalny kawałek drogi , ostatnie nowe skrzyżowania to jakaś porażka.

 9. Obecny burmistrzu Łowicza – ratuj swój honor – nie musi Pan się znać na wszystkim , trzeba tylko otoczyć się ludźmi którzy coś potrafią, poprowadzić miasto jak własną firmę, mądrze i gospodarnie. … teraz to jak się wyda za dużo i niepotrzebnie to i tak pieniądze się znajdą i nie trzeba na nie zapracować , super komfort , też chciałbym tak mięć. Zero inwestycji i inwestowanie w miasto pod kontem rozwoju przedsiębiorczości i biznesu. Mieszkańcom nie potrzebna jest armia urzędników którzy codziennie muszą udowodnić sami sobie że są potrzebni ( niektórzy już nawet tego nie robią).

 10. Burmistrzu ,, nie wiem może jeszcze jedna kadencja to max , tak mamy Pana zapamiętać ? … świat idzie do przodu proszę się ocknąć, czy kolejny kościół zatrzyma ludzi w tym mieście , czy komuś przyniesie to jakąś korzyść. … a może przedszkola by się przydały , czy ludzie mają w kościołach tak ciasno jak przedszkolaki , widział Pan to ?

 11. Dziwna sytuacja 😉 – jak krytykujesz obecny układ to nazywają cię POlitykiem lub hejterem, a jak chwalisz to jesteś głosem internautów.

 12. Jędrzej

  Z całej tej stawki kandydatów którzy nagle przed wyborami snują wizje zbawienia miasta- najpoważniejszym kandydatem jest oprócz obecnego burmistrza- Paweł Kolas. Oprócz doświadczenia w samorządzie, kompleksowa umiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych, biegła znajomość w mowie i piśmie kilku języków- takt- to są niepodważalne zalety. Reszta kandydatów to lokalne gwiazdeczki. PIS w Łowiczu to żadna dobra zmiana, PO- były naczelnik miasta w czasach komunistycznych Krzysztof Górski- żenada, Wójcik dyrektor z nadania SLD – trzyma się układu z PSL- PSL też porażka dla powiatu i miasta.

 13. Wójcik pracownikom teczki zakłada… na wszelki wielki…

 14. Znam pewną Karolinę co nos wyżej nosi niż głowę ma i co siedzi nie na swoim miejscu.

 15. Mirosław

  W tym pięknym śnie Łowicz staje się miastem pięknym nowoczesnym , pełnym młodych wykształconych ludzi, bo dobre zarządzanie prowadzi do rozwoju miasta…… szkoda że sen się skończył a Łowicz pozostał brudnym muzeum z którego wszyscy uciekają , bo tutaj już z takim zarządzaniem będzie już tylko gorzej

 16. Mirosław

  …wczoraj miałem Piękny sen… , że nasz Burmistrz zwolnił wszystkich z pracy w urzędzie i przeprowadził ponowną rekrutację , tym razem tylko osoby które znają się na tym co mają robić. .. nie ma już zatrudnień z wdzięczności, z przyjaźni z litości , dla korzyści osobistych , urząd nie tworzy stanowisk tylko dlatego że np koleżanka burmistrza, sekretarza lub któregoś naczelnika nie może sobie znaleźć pracy , bo na niczym się nie zna. , że jak ktoś nic nie potrafi to dobry wujek z UM da prace cichą i spokojną , a tam nie trzeba się na niczym znać bo nic się nie robi.

 17. Karolina

  Maniek – pilnuj lepiej busów , szkoda twojego czasu na czym ty sie znasz człowieku

 18. Panie burmistrzu Łowicza , Pan da już sobie spokój, czas już skończyć z niszczeniem miasta. Nie koledzy tylko fachowcy.
  Kolega Michalak był – nic nie zrobił dla miasta , poszedł i tylko brzydki zapach po nim został , kosztował miasto dużo pieniędzy..,sklepikarz z AGATY co on wnosi swoją osobą , nawet się dobrze wypowiedzieć nie potrafi , a kasę bierze, Księgowość złożona z 20 osób , normalnie to jedna Pani z biura podatkowego by ogarnęła temat. .. kolejne konkursy na osoby nie potrzebne miastu , ustawione pod konkretne osoby ,administracja pęka w szfach

 19. Sobol – żarty sobie robisz ? owce pasać to ty się może nadajesz ?!

 20. Jarosław

  a ten łysy pseudo karateka mistrz koksu i sterydów gdzie tam się pcha

 21. Do Bolka.
  Po twoich wypowiedziach widać za czyimi plecami stoisz 🙂

 22. Szkoda ze prezydent Slupska R.Biedron nie pochodzi z Lowicza,ten pan by pogodzil wszystkich tutaj piszacych zarowno tych “dobrej zmiany”jak i ” POlitrukow”i na zlosc klerowi…

 23. Maniek, rozbawiłeś mnie 🙂 Łowicz idzie do przodu. To podważy tylko hipokryta. Skierniewice i Kutno nam zazdroszczą, popytaj ich mieszkańców.

  • Hahaha Kutno nam zazdrości :)))) rozbawiłeś mnie do łez wystarczy popatrzeć jak się wjeżdża do Kutna i jak do Łowicza gdzie funkcjonuje więcej firm.Polecam okulistę. Pozdrawiam urzędującą tu ekipę trolli pana K.

   • Chyba coś czarujesz… Bezrobocie w Kutnie ~7%, w Łowicz ~6%. Pozdrawia Cię obiektywny Łowiczanin, Siewco.

   • Możliwe, że się i zgadza bo reszta bezrobotnych głównie młodych wyjechała “za chlebem”.

   • Do Kutna ha ha ha ha! Litości…

   • Polecam się dowiedzieć ilu ludzi (i ilu wśród nich mieszkańców Kutna) pracuje w tych wszystkich, tak potężnie wyglądających molochach. Z tego co wiem, to mniej niż np. w łowickim Agrosie. Poza tym Kutno dostało te tereny inwestycyjne za friko po reformie administracyjnej i zasługa władz miejskich była przy tym znikoma.

 24. Jeśli uważasz rozkwit wszelkiej maści marketów, które zabijają drobny rodzinny handel, rezygnację z zakupu terenu po jednostce (to nadaję się pod prokuratora) pod prawdopodobnie interes “Łowickiej eminencji”, zakup jaja wielkanocnego za 15 tyś. (jakby nie było innych ważniejszych potrzeb), zakup Kaliskiej za grubą kasę z którą nie wiadomo co teraz zrobić, stawianie zbędnych pomników, masztów za naszą kasę oraz brak inwestycji, które zatrzymają młode pokolenie to bardzo mi Ciebie żal i twoich dzieci. cdn

  • Markety budują się na całym świecie i ludzie chcą kupować tam gdzie taniej. Każdy ma wybór gdzie robi zakupy. Więc tutaj argument słabiutki.

   ekonomista ze zduńskiej

  • mapet show

   Maniek nie pękaj będzie dobrze.Twój sklepik przetrwa i o pomniki się nie przewrócisz.Nareszcie Polska się rozwija,a burmistrz w pożo.Oby POlszewiki przeszli w stan spoczynku.

   • Skoro jedziesz na POlszewików to znaczy, że należysz do PISowików co sobie nagrody, stołki w spółkach skarbu państwa przydzielają, drążą nasze kieszenie podatkami, a zarazem “tuczą” kasą eminencję z Torunia, niby podwyższyli kwotę wolną od podatków, a tak naprawę zabrali większości – tylko kłamstwa oprawione ładną otoczką.

 25. Michalek

  @Maniek, trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak Łowicz poszedł do przodu za Kalińskiego. Ty po prostu nie chcesz tego widzieć, bo zapewne sam politykujesz i musisz tak pisać.

  Taka jest prawda, że na tę chwilę Kaliński nie ma żadnego poważnego kontrkandydata. Reszta ludzi to wielka niewiadoma.

  • cd. Bo będziecie tak samo jak my żyć w mieście “muzeum” z emerytami i rencistami jako podstawą społeczeństwa tego miasta również pod dyktando biskupa (działka na Górkach). Przypominam, że obecne inwestycje były już projektowane za poprzednich włodarzy. Miastem powinien rządzić ekonomista myślący o przyszłości, a nie historyk żyjący przeszłością.

   • Projektowanie a wykonanie to dwie różne rzeczy. Nie chce bronić Kalińskiego bo daleko mi od politykowania (Tobie chyba natomiast nie), ale trzeba również oddać cesarzowi co cesarskie i nie pisać głupot, że wszystko jest źle robione.

    Teraz czekam jaki ekonomista wystartuję do wyborów, to już będę wiedział co i jak 🙂

    Pozdrawiam rozsądnych.

   • Daleko mi od polityki -mylisz mnie z kimś innym, ale wiem i widzę jak wyglądał Łowicz kiedyś i dziś i to mi wystarczy by ocenić jak bardzo się rozwija.

   • Maniek daj spokój,tyś ekonomista z górek,wizja Łowicza z okien sklepiku.Twój świat się wali,a życie toczy się normalnym nurtem,a nie rynsztokiem(oby żyło nam się lepiej),jak POwiadali chłopcy z ferajny.

   • Ekonomista już kiedyś rządził Łowiczem, w latach 1994-1997… I co z tego wyszło? A jednak to historyk załatwił budowę wiaduktu, o którym mówiło się od pół wieku.

   • Mam wrażenie, że budowa ruszyła bo jest przebudowa linii kolejowej do nowych standardów i nic poza tym inaczej wiadukt nadal by pozostał tylko w planach. Więc nikt tu niczego nie załatwił -po prostu zbieg okoliczności w czasie i nic więcej

 26. Miastu potrzebny jest ekonomista, który zadba o ekonomię miasta, inwestycje dające pracę mieszkańcom oraz “posprząta” zaciągnięte długi przez miasto za kadencji historyka, który zrobił z tego miasta muzeum pod względem inwestycyjnym oraz dołożył swoje do o exodusu młodych mieszkańców. Niestety ta spuścizna po panu K. będzie się ciągła smrodkiem przez kolejne lata. By ratować to miasto stawiam na młodych i prężnie działających i nie należących do “starych wyjadaczy” wieloletnich kadencji.

 27. Krzysztof

  Jeżeli gospodarz gminy jest dobry, realizuje, co należy, i chciałby kontynuować swoją pracę, to naturalnym jest danie mu szansy na kolejne lata. Tylko taki kandydat gwarantuje ciągłość działań i stabilność. Osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia potrzebują niestety jeszcze trochę czasu…

  • K.K jest dobrym tylko mówcą- gospodarz raczej z niego kiepski (popatrz na rozwój innych okolicznych miast np. Kutno, Stryków, Sochaczew itd.)

 28. duzo z tych osób nie ma zadnego doswiadczenia w administracji zanim sie zorientuja w tym wszystkim minie kadencja jako czas stracony a mozna tylko dwie dlatego trzeba stawiac na doswiadczonych w pracy samorzadowej aby mogli pociagnac wiele spraw i pozyskac srodki ue młodzi sa bardzo potrzebni ale wpierw niech pobeda radnymi aby cos doswiadczyc a duzo z tych chetnych na stołki to karierowicze którzy za dojscie do żłobu zrobią wszystko a pózniej nic tak jak w Łyszkowicach gdzie wybrano policjanta na emeryturze na wójta czy to normalne

 29. A czym Pan Sobol zasłużył się dla naszego miasta, że już krzyczysz, że będziesz na niego głosować. Ja takich sukcesów nie zauważyłem. Również nie jest fachowcem, menadżerem. Może niech wytaruje na radnego i się wykaże. Np. burmistrz Kaliński czegoś dokonał, ma się czymś pochwalić (przykładowo budowa wiaduktu). Nie może być argumentem, że Pan Sobol jest człowiekiem młodym, bo nie jest to kryterium do rządzenia tak dużym miastem.

 30. Obserwator

  Ale przecież to nie ja jestem specjalistą od sanitariatów. . . Jam tylko obserwator

 31. Do obserwator. Jeśli jesteś specjalistą od sanitariatów to może napiszesz jak wyglądają one w placówkach Miejskich.

 32. I dama do towarzystwa jest 😉

 33. Obserwator

  Jest i król renowacji ubikacji.pojawil się znikąd ale w odpowiednim czasie. Na szczęście Kaliński ma poważniejszych kontrkandydatów.

 34. Zniesmaczony

  Łyszkowice miejscowość z bardzo dużym potęciałem rozwojowym tylko gospodarza odpowiedniego brak pięć lat kadencji zeszło i wielkie ZERO

 35. Łyszkowice porażka , oby nigdy więcej jeden i drugi.

 36. Łowicki

  Jeśli Pan Sobol wystartuje, ma mój głos. Młodzi ludzie są potrzebni w lokalnej polityce.

 37. Sobol? Jaja sobie robicie. Plaża czeka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.