Odśnieżaniem obydwóch sektorów dróg i placów gminnych w sezonie zimowym 2019/20 na terenie gminy Kiernozia zajmie się firma Drog-Bet Marcina Głuchowskiego. Była to jedyna oferta, która wpłynęła na ogłoszony przez gminę przetarg.

Przed kilkoma laty gmina Kiernozia została podzielona na dwa sektory, gdzie linią podziału jest droga wojewódzka nr 584 z Łowicza przez Kiernozię do Sannik. Chodziło m.in. o zwiększenia konkurencyjności przy ogłaszaniu przetargu na zimowe utrzymanie dróg. Usługodawcy mogli złożyć ofertę na jeden lub obydwa sektory.

Kiernozia, fot. archiwum NŁ
Kiernozia, fot. archiwum NŁ

W tym roku obsługą obu sektorów zajmie się ta sama firma. Stawka za użycie sprzętu podstawowego (ciągnik z przednim napędem o mocy minimum 80 koni mechanicznych wraz z pługiem odśnieżnym na każdy sektor) wynosi 248 zł/h. Stawka za użycie sprzętu specjalistycznego o podwyższonej mocy, np. ładowarki czołowej wynosi 324 zł/h.

Użycie sprzętu specjalistycznego może nastąpić w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych – natężonych opadów śniegu lub zawiei i zamieci uniemożliwiających wykonanie usługi pługami odśnieżnymi po uprzedniej zgodzie gminy. Gmina nie przewidywała opłaty za gotowość.

W skład sektora zachodniego wchodzą sołectwa: Kiernozia (część zachodnia od drogi wojewódzkiej 584), Czerniew, Sokołów Kolonia, Sokołów Towarzystwo, Teresew, Natolin, Wola Stępowska, Stępów.

Sektor wschodni: Kiernozia (część wschodnia od drogi wojewódzkiej 584), Chruśle, Witusza, Zamiary, Niedzieliska, Tydówka, Brodne Józefów, Brodne Towarzystwo, Jerzewo, Jadzień, Osiny, Wiśniewo, Lasocin.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.