Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zorganizowała dzisiaj, 23 kwietnia podwójną uroczystość. Było to ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu” oraz ogłoszenie wyników plebiscytu na Najaktywniejszego Czytelnika Roku 2017.

Jak co roku wydarzenia te nawiązują do Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest 23 kwietnia.

Tytuł Najaktywniejszego Czytelnika odebrała wielce wzruszona Anna Stufińska – wieloletnia pracownica księgarni na Starym Rynku w Łowiczu, od 15 lat emerytka. Pani Anna należy do 3 łowickich bibliotek i w każdej wypożycza po 5 książek, bo taki jest w nich limit. Interesują ją przede wszystkim kryminały, thillery i książki sensacyjne – takie, ją szczególnie wciągają. Nie lubi książek mdłych. W ciągu ostatnich 5 lat przeczytała około 850 tytułów, co skrupulatnie odnotowuje, ponieważ nie jest pewna, czy będzie pamiętać, co już przeczytała.

W konkursie „Przyłapani na czytaniu” udział wzięło 21 uczniów szkół średnich z powiatu łowickiego, którzy zgłosili 50 prac. Można je obejrzeć w holu PBP. Jurorzy przyznali miejsce I Joannie Lesiak z ZSP nr 4 w Łowiczu za dwa zdjęcia „Szczypta książki” oraz „Mogłoby trwać wiecznie”. Miejsce II zajęła Julia Kobierzycka z II LO za zdjęcie pt. „Rzeczywistość”, miejsce III – Kinga Kryściak z ZSP nr 4 za obraz pt. „Rodzinne spotkanie w Walewicach”.

Wyróżniono też zdjęcia Natalii Wiśniewskiej z ZSP nr 3 pt. ”Przyłapany”, Julii Fijałkowskiej z I LO pt. „Opowiadanie dla różowego przyjaciela” i Adrianny Guzek z I LO „Przebieg lat”.

Więcej o konkursie i plebiscycie – w kolejnym numerze Nowego Łowiczanina, 26 kwietnia.

 

Komentowanie nie jest możliwe.