Dzisiaj drugi dzień długiego czerwcowego weekendu – jednak nie wszyscy mają wolne.

Mimo piątku, który przypadł pomiędzy Bożym Ciałem i weekendem, praca na całego wre w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu. Jak dowiedzieliśmy się w kadrach, produkcja w mleczarni nie może stanąć nawet na chwilę, stąd pracuje się tu na zmiany i na okrągło, niezależnie od tego czy przypada akurat święto czy też nie. W OSM pracują dzisiaj także pracownicy umysłowi i czynne są biura, gdyż jest to po prostu normalny dzień pracy. Podobnie sytuacja wygląda w łowickiej Lameli, zajmującej się produkcją plastikowych artykułów gospodarstwa domowego i ogrodniczych. – Zakład jest otwarty, przecież dzisiaj jest dzień roboczy, normalny dzień pracy – nie kryła zdziwienia w związku z naszym pytaniem pani, która odebrała telefon w sekretariacie firmy.

Nieco inaczej sytuacja wygląda natomiast w firmie Partnerspol, świadczącej usługi logistyczne i w zakładzie produkcyjnym braci Urbanek, gdzie powstają przetwory z warzyw.

– U nas oddział normalnie pracuje, choć obsada pracowników jest różna w różnych miejscach. Tam gdzie była taka możliwość, pracownicy brali wolne, jednak oddział musi być otwarty, gdyż nasza firma gwarantuje ciągłość usług logistycznych – mówi dyrektor oddziału w Łowiczu Anna Beślić.
Produkcja stanęła natomiast w firmie braci Urbanek, gdzie dzień wolny dostało około 140 osób. – Dzisiaj dzień wolny mają wszyscy pracownicy z działu produkcji. Pracujemy natomiast w biurze, bo mamy akurat dzisiaj szkolenia. Łącznie w biurze jest około 20 osob. Pracuje jeszcze około 10 panów z transportu. Reszta ma wolne. U nas pracuje się praktycznie w każdą sobotę, stąd była to dobra okazja, żeby ludzie mieli cztery dni wolnego naraz – mówi Ewa Andrysiak z firmy Urbanek.

Na przysłowiowe “pół gwizdka” pracuje się także w firmie Agros Nova produkującej potrawy gotowe, sosy, soki, nektary i przetwory owocowo-warzywne. – Dzisiaj jest u nas bardzo mało osób, ale o szczegóły proszę pytać dyrektora – usłyszeliśmy w słuchawce telefonu w Agros Nova. Dyrektorzy byli jednak także nieuchwytni, być może również wzięli sobie wolne.

Dodajmy także, że dzisiaj normalnie działa większość sklepów i instytucji, włącznie z Urzędem Miejskim w Łowiczu. Nieczynny jest natomiast łowicki Sąd Rejonowy. Wolne mają także uczniowie ze wszystkich szkół z terenu miasta i powiatu.

(td)

Komentowanie nie jest możliwe.