W wyschniętej studni na terenie opuszczonej posiadłości w Gajewie były sołtys Tretek znalazł wycieńczonego psa. Raczej wątpliwe, by pies mógł do niej wpaść sam – studnia półtora kręgu wystaje nad ziemię.

Fot. Stowarzyszenie Cztery Łapy
Fot. Stowarzyszenie Cztery Łapy

Pies żył, choć był bardzo odwodniony i słaby. Wyciągnęli go strażacy z OSP Śleszyn. Zaopiekowali się nim członkowie stowarzyszenia Cztery Łapy z Żychlina.

– Przejeżdżałem na rowerze, usłyszałem skomlenie – opowiada Roman Ambroziak, były sołtys Tretek. Zszedł więc z roweru i zaczął obchodzić okoliczne krzaki, zajrzał do pustostanu i znów usłyszał skowyt. – W nieczynnej studni o głębokości ok. 2,5 metra zobaczyłem wycieńczone, wystraszone zwierzę. Zadzwoniłem do gminy, a ta powiadomiła strażaków, stowarzyszenie i weterynarza – relacjonował. Strażacy po drabinie weszli do studni i wynieśli wychudzone zwierzę na rękach. Pies był bardzo słaby.

– Trudno określić wiek psa. Ma powyłamywane zęby, połamane pazury, bo za wszelką cenę walczył, by się wydostać że studni – powiedziała nam prezes stowarzyszenia Cztery Łapy Matylda Jakubowska-Czaja.

Fot. Stowarzyszenie Cztery Łapy
Fot. Stowarzyszenie Cztery Łapy
Fot. Stowarzyszenie Cztery Łapy
Fot. Stowarzyszenie Cztery Łapy

Pies jest charakterystyczny, więc może ktoś go rozpozna. Średniej wielkości, w biało-czarne-brązowe łaty. Teraz poszukiwany jest jego właściciel. Stowarzyszenie prosi o pomoc finansową na leczenie zwierzęcia. Pieniądze można wpłacać na konto z dopiskiem “Pies ze studni” Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin
CZTERY ŁAPY ŻYCHLIN 42 1240 3190 1111 0010 8738 7761 lub na zrzutka.pl.Więcej na ten temat jutro w żychlińskim wydaniu Nowego Łowiczanina.

Fot. Stowarzyszenie Cztery Łapy
Fot. Stowarzyszenie Cztery Łapy

 

Bestialstwo w Dobrzelinie. Mężczyzna bił psa drewnianym kijem

Bestialskie zabicie psa: prokuratura i obrońca rozważają apelację

9 komentarzy

 1. Wrzucic gościa do studni 6 m w dół i szeroką na 3,5 m, tak żeby nie wyszedł. Szybkie rozwiązanie, moze po prostu wpadł przez przypadek, bo pewnie tak bedzie sie tłumaczył… Chory p….

 2. Mam nadzieję, że ten kto to zrobił zostanie odnaleziony i poniesie karę. Wysoką karę. Niestety wciąż kary są niskie, a kaci bezkarni …..

 3. Zośka z Zosinowa

  Takie ścierwo dziś psa a jutro tak potraktuje człowieka!Taki śmieć powinien dostać 5 lat kryminału,bez warunkowego zwolnienia!

 4. Ludzie sąsiedzi dajcie anonimowo znac do redakcji czyj byl to pies , obiecuje nagrodę

 5. ofiara mafii łowickiej

  Z kogoś uciekło człowieczeństwo…..

 6. Małgoska

  Taki śmieć dziś to zrobił z psem(największy przyjaciel człowieka)a jutro zrobi to z człowiekiem!To łajno powinno zgnic w kryminale!Ścierwo!

 7. Kur.y, nie ludzie…

 8. Co ten pies komu winien?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.