25 sierpnia na terenie stadniny koni i pałacu w Walewicach będziemy się bawili na Dożynkach Województwa Łódzkiego, których głównymi organizatorami będą powiat łowickie, Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, wspierane przez gminę Bielawy.


Kapele i zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich oraz twórcy i twórczynie ludowe zaprezentują to wszystko, co w ludowej kulturze cieszy się największym zainteresowaniem. Będzie można ba bieżąco obserwować proces wyrabiania rękodzieła, skosztować smaków tradycyjnej kuchni czy posłuchać ludowych pieśni. Zostanie przeprowadzone kilka konkursów, między innymi dla kapel ludowych czy gospodyń wiejskich.

Obchody rozpoczną się od mszy świętej odprawionej na dożynkowej scenie, zaś początek części obrzędowej z oprawą artystyczną Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy” zaplanowano na godz. 13.30.

Na scenie wystąpią m.in. kwartet Obsession, Artyści Sceny Łódzkiej przy akompaniamencie Zespołu Bogna Band, grupa Cosmo, a na zakończenie – jako gwiazda wieczoru – Mario Bischin, pochodzący z Rumunii piosenkarz i producent muzyczny z gatunku pop i disco.

Bezpłatny dojazd na niedzielne Dożynki Województwa Łódzkiego

3 komentarze

  1. Niech źyje sztachetbal. Program mało ciekawy ale zobaczymy jak to sie odbedzie w rzeczywistości. 😂

  2. najważniejsze że medale będą rozdawać , swoim kolegom i tym co bez medali żyć nie mogą

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.