W najbliższą niedzielę 28 lipca na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Wygodzie rozegrane zostaną zawody sportowo-pożarnicze gminy Łowicz.

Fot. Archiwum NŁ

Zbiórkę zaplanowano o godz. 9, zaś około godziny później rozpocznie się rywalizacja. Każda z drużyn wystartuje w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Sędzia głównym zawodów będzie Włodzimierz Fraszczyk.

We wtorek do rywalizacji zgłoszonych było: 12 drużyn męskich w kategorii „A”, 7 drużyn żeńskich w kategorii „C” i jedna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku po mistrzostwo sięgnęli druhowie z OSP Pilaszków i druhny z OSP Zielkowice.

OSP Pilaszków zwycięzcą zawodów sportowo-pożarniczych gminy Łowicz

OSP Pilaszków wygrał gminne zawody strażackie

20 komentarzy

 1. mysle ze same węże to nie wygrają. jestem druhem z gminy Łyszkowice gdzie poziom jest najwyższy z całego powiatu ze względu na OSP Wrzeczko i OSP Kalenice wiem ze każda ta drużyna poświęca duzo swojego prywatnego czasu zeby coś pokazać .Nie wystarczy spotkać sie 2 3 razy przed zawodami i mieć dobry sprzęt 🙂

 2. Nie rozumiem tego bólu dotyczącego OSP w Pilaszkowie. Regulamin nie zabrania węży na których startują druhowie. Na dobra sprawę każda jednostka może postarać się o dofinansowanie i zakup takich samych węży. Na przyszłość warto zapoznać się z regulaminem.

 3. Po pierwsze niech ktoś pogoni wreszcie tych starych dziadków z zarządu gminnego. Najwięcej krzyczą a nic nie robią tylko potrafią sobie medale przypinać, a potem świętować. Szkolenia leżą, wnioski na dotacje też.. Tylko strażacy gminy Łowicz mają zakaz wyjazdu do działań ratowniczo-gasniczych poza teren gminy nawet jeśli mają przeszkolonych ludzi, sprzęt i sami zgłaszają gotowość. Pan wójt też zupełnie omija problemy druhów tą samą odpowiedzią od lat “No nie mówię, że nie. Pomyślimy” oraz “Po co rozwijać OSP skoro blisko jest PSP”

 4. Wojciech

  Start w tych zawodach jest bez sensu i sporo jednostek rezygnuje bo w tej gminie rządzą znajomości . Każdy wie że i tak pilaszków wygra bo kolegów z innych jednostek posciagaja węże inne niż pozostałe jednostki i gdzie tu sprawiedliwości? Niech startują zawodnikami tylko ze swojej OSP i na sprzęcie takim jak każdy .wtedy może wroca stare czasy gdzie jest po 17 jednostek i każdy chce przyjeżdżać by CZYSTO rywalizować.

 5. Pomyłkowo podałem żem anonim, sorry.
  Anonim jeszcze raz proponuję, spróbuj nie obrażać i nie ubliżać.

 6. W odpowiedzi na tytuł artykułu odpowiadam.
  Mistrzem będzie Bejda!(sic).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.