Choć Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ogłosiło jeszcze oficjalnie, które gminy w poszczególnych województwach wygrały „Bitwę o wozy”, to dane na temat frekwencji podane przez PKW pozwalają przypuszczać, która gmina w województwie łódzkim wzbogaci się o nowy wóz strażacki. Jesteście ciekawi?

Przypomnijmy, że MSWiA sfinansuje w całości zakup 16 nowych wozów strażackich. Otrzyma je ta gmina do 20 tys. mieszkańców w każdym województwie, w której była najwyższa frekwencja w I turze wyborów prezydenckich. Akcja została zatytułowana „Bitwa o wozy”.

Polsat News podaje, że na nowy samochód strażacki może liczyć gmina Nowosolna w powiecie łódzkim wschodnim. Frekwencja wynosiła tam 77,72%, z czego na Andrzeja Dudę głosowało 33,39%, zaś na Rafała Trzaskowskiego 38,42%.

W naszym powiecie najwyższą frekwencję wyborczą uzyskała gmina Nieborów – 68,34%, jednak okazała się ona niewystarczająca, aby sięgnąć po nowy wóz strażacki. W gminie Nieborów na Andrzeja Dudę oddano 59,94% głosów, zaś na Rafała Trzaskowskiego głosowało 15,25% mieszkańców.

12 komentarzy

  1. Ile tu Pisiorów😱😱

  2. Trzeba koniecznie głosować na prezydenta Andrzeja Dudę żeby nie dopuścić tych łajdusów z PO bo to są zdradzieckie gęby sprzyjające obcym nacją.

  3. W Platformie OBYwatelskiej aż roi się od PZPRowców, Tajnych Współpracowników Służby Bezpieczeństwa PRLu i różnej maści Resortowych dzieci.

  4. Trzaskowski to lewacko SBecka menda, głosując na tego zdrajcę głosujesz na kajdany.

  5. Podobno w ukrytym regulaminie od wyniku frekwencji odejmuje się głosy na Trzaskowskiego, a dodaje Dudy 🙂

  6. Czy to prawda ,że jeden z kandydatów stchórzył przed debatą telewizyjną bo nie będzie znał wcześniej pytań i czy w drugim rozdaniu też będą wozy strażackie

  7. dobrze im tak!!!!

  8. uchachany

    Genialny plan strategów i spin-doktorów PiS, większość wozów strażackich idzie do gmin, gdzie wygrał Trzaskowski.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.