Do występów w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie przygotowuje się Jakub Pająk (UKS Błyskawica Domaniewice), który ma ogromne szanse na osiągnięcie wysokiej pozycji medalowej.  

Fot.: Patryk Pająk.

Lekkoatleta weźmie udział w eliminacjach już 27 lipca 2018 roku, a jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w sobotę 28 lipca wystartuje w finale walcząc o medal w konkursie skoku wzwyż. Obecnie ciężko pracuje, przygotowując się do występów w Mistrzostwach Polski U18, na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

 – Kuba do występu w Chorzowie będzie przygotowywał się w Łowiczu. Jest w wielkiej formie i myślę, że na Stadionie Śląskim będzie walczył o najwyższą lokatę. Nie chcieliśmy ryzykować w ostatniej chwili jego wyjazdu na obóz Zaplecza Kadry Narodowej w Gdańsku. Tam zjeżdżają się zawodnicy różnych klubów. Pracują różnym rytmem. To czasami grozi kontuzją, bo trenerom jest trudno przy dużej liczbie zawodników opracować taki plan treningów, który byłby dobry dla wszystkich zawodników” – powiedział trener Mieczysław Szymajda.

Fot.: Patryk Pająk.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.