W sobotę, 6 października, zaprezentowani zostali kandydaci startujący z list Komitetu Wyborczego Kukiz’15 w tegorocznych wyborach samorządowych. W wydarzeniu uczestniczył poseł Tomasz Rzymkowski.

Kandydaci spotkali się przed siedzibą Rady Powiatu (na zapleczu głównego budynku starostwa), pełnomocnik Kukiz’15 ds. wyborów samorządowych w powiecie łowickim Janusz Michalak, powiedział, że miejsce nie jest przypadkowe – gdy był starostą, był inicjatorem powstania gmachu, oprócz to w jego murach toczy się życie samorządowe.

Pełnomocnik zaprezentował osoby, które wystartują w wyborach z list Kukiz’15, o każdej z nich powiedział kilka słów. Komitet wystawi czterech kandydatów w wyborach do rad gmin Łowicz i Nieborów, 27 kandydatów do Rady Powiatu i 14 kandydatów w dwóch okręgach wyborczych do Rady Miejskiej. Oprócz tego, na liście komitetu do Sejmiku Województwa Łódzkiego z naszego terenu kandydować będzie Krzysztof Miklas z pozycji 1. oraz Jacek Chołuj z pozycji 7.

Janusz Michalak powiedział nam, że łowicki komitet Kukiz’15 stawia przede wszystkim na walkę o uzyskanie jak najlepszego wyniku w walce o miejsca w Radzie Powiatu. Wśród priorytetów znajdują się: poprawa sytuacji łowickiego szpitala, jego dalsza rozbudowa, modernizacja dróg powiatowych na szerszą skalę niż miało to miejsce w ostatniej kadencji – były starosta jest przekonany, iż jest to możliwe.

Więcej w najbliższym Nowym Łowiczaninie

19 komentarzy

 1. „Księżackie Jadło” przyciągnęło tłumy. Co sądzicie o tegorocznej edycji Festiwalu Dobrej Żywności?
  – widok wszechobecnych śmieci popsuł mi zabawę (49%, 376 głosów)
  Który z obecnych urzędników ratusza odpowiada za ten bałagan ?

 2. Dwa Pawły K. – Kukiz i Kolas. Kukiz ciekawy ale to Kolas wygra.

 3. Faceci na zdjęciach mają zbyt długie nogawki spodni. Za stołek dla Jakubiaka u boku Jakiego sprzedali się niczym za judaszowe srebrniki. Wiarygodność zero. Stołek najważniejszy.

 4. Faceci na zdjęciach mają zbyt długie nogawki spodni. Za stołek dla Jakubiaka u boku Jakiego sprzedali się niczym za judaszowe srebrniki. Wiarygodność zero. Stołek najważniejszy.

 5. Mnie dziwi , że niektórzy fajni młodzi ludzie zdecydowali się startować z P. Michalakiem, nie o KUKIZ tu chodzi.

 6. Szkoda, że w tle nie leciała piosenka:
  “Wtedy obejmuję ją odpływamy w dal
  Nie dochodzi obcy głos, wolno płynie czas
  Odpływamy w otchłań gwiazd, Mała nuci to co ja..”

  https://www.youtube.com/watch?v=1cFzJUX99Ck

 7. Jes tu paru sensownych ludzi. Dzialajcie razem z PiSem to coś ugracie przeciwko tej calej sitwie

 8. Do Wiesio. Pocieszające, że nie startuje z naszego powiatu tylko z Łodzi.

 9. A ten Ruta z Łyszkowic to był w MO czy w Służbie Bezpieczeństwa czyli SB bo to różnica ?

 10. Tylko tego połączenia Jablonski Miklas nie rozumiem , ja z komunistycznym szpiegiem panie Krzysztofie bym z jednej partii nie startował bo to nie etyczne .

  • Krzysztof Miklas

   Dziękuję za tę uwagę. NIE JA GO MIANOWAŁEM! Z tego, co wiem, pan poseł Rzymkowski też nie miał na to wpływu. A moja kandydatura była dużo wcześniejsza i już zatwierdzona, a lista zgłoszona, więc pozostałoby mi tylko wycofanie się z listy kandydatów, a to wedle Ordynacji Wyborczej jest już niemożliwe.

   • Panie Krzysztofie, wprowadzono Pana w błąd. Do dnia wyborów może Pan złożyć lub przesłać do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Łodzi oświadczenie o wycofaniu zgody na kandydowanie i automatycznie zostałby Pan skreślony z listy kandydatów. Nie spowoduje to unieważnienia całej listy, bo liczy więcej nazwisk niż mandatów w okręgu, a nawet gdyby liczba była równa, to na 14 dni przed wyborami rezygnacja nie skutkuje unieważnieniem listy. To pełnomocnik komitetu nie może wycofać kandydata po zarejestrowaniu listy, ale kandydat może zawsze zrezygnować, również po zarejestrowaniu listy!

   • Niech Pan się nie wycofuje.Póki co , jest Pan jedynym kandydatem na którego na pewno zagłosuję.

 11. dobra grupa ludzi o roznorodnum wyksztalcenii moga namieszac w powiecie. Powodzenia KUKIZOWCY

 12. starsi panowie i panie dajcie sobie spokój , pora na młodych , także tych od KUKIZA

  • Kukiz szukał dobrze wykształconych kandydatów do działania w samorządach nawet przez internet. Trzeba było się zgłosić. A panu Michalakowi i kilku innym osobom należy pogratulować, że w krótkim czasie zebrali dużą grupę chętnych do działania ludzi. Na dodatek wielu jest tam młodych, przed czterdziestką. Poseł Rzymkowski (32 lata, doktor prawa) był niezwykle pozytywnie zaskoczony.

 13. Powodzenia!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.