Do 20 kwietnia można składać wnioski w programie „Kultura w sieci”, w ramach którego 5 mln zł zostanie przeznaczonych na stypendia dla artystów, a 15 mln zł jako dotacje dla instytucji i organizacji.

„Kultura w sieci” to środki na zmianę formy upowszechniania działalności twórczej lub prezentacji jej efektów w elektronicznych kanałach komunikacji, przede wszystkim w internecie.

Program składa się z dwóch elementów – programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury.

O stypendium mogą się starać twórcy, artyści, animatorzy i edukatorzy w następujących kategoriach: literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, twórczość ludowa, animacja i edukacja kulturalna, zarządzanie kulturą i wspieranie kadr kultury.

Program dotacyjny „Kultura w sieci” przewiduje 15 mln zł na działalność kulturalną w sieci. O dotację z programu NCK mogą się starać organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury. Wysokość dofinansowania może wynieść od 5 do 150 tys. zł.

Dofinansowanie można pozyskać na warsztaty lub wydarzenia kulturalne w formie online, udostępnianie i ponowne wykorzystywanie cyfrowych zasobów (muzealnych, bibliotecznych, audiowizualnych, zabytkowych oraz archiwalnych), tworzenie stron, gier internetowych, aplikacji mobilnych z dziedziny kultury oraz tworzenie wydawnictw audio-video.

Wnioski w ramach programu dotacyjnego można składać tutaj.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.