Kultura

Coraz bliżej Och! Film

Coraz bliżej Och! Film

Najmłodsi łowiccy kinomani już wiedzą, jakie filmy wybrało Kino Fenix przy Łowickim Ośrodku Kultury na “Mały Och! Film Festiwal”. Ci starsi na tytuły Och! Film Festiwalu muszą jeszcze poczekać, ale nie bardzo długo – pierwsza z festiwalowych kart ma być odkryta już w Wigilię.

fot. Explosion Club Warszawa

Łowiczanin mistrzem Polski DJ

Maciej Kwasek, w świecie muzyki klubowej znany szerzej jako DJ Mave, zwyciężył w organizowanych w warszawskim Explosion Club Mistrzostwach Polski DJ’ów 2019.

fot. Tomasz Matusiak

Art Piwnica się nie poddaje

W miniony weekend klub Art Piwnica w Łowiczu, po przerwie, znów był czynny. Właściciel Jacek Wójcik uważa, że umowa najmu lokalu od Muzeum w Łowiczu nadal obowiązuje, a złożone przez dyrektora muzeum Grzegorza Dębskiego wypowiedzenie było niezgodne z przepisami.

Koncert Moniuszkowski Łowickiej Orkiestry Kameralnej

Koncert Moniuszkowski Łowickiej Orkiestry Kameralnej

Przy bardzo dobrej frekwencji w sali barokowej Muzeum w Łowiczu muzycy Łowickiej Orkiestry Kameralnej i jej goście zaprezentowali dzisiaj, 1 grudnia, repertuar złożony z kompozycji Stanisława Moniuszki. Koncert został zorganizowany w ramach małych grantów Łowickiego Ośrodka Kultury z okazji obchodzonego w tym roku Roku Moniuszkowskiego.