Prawdopodobnie konsorcjum firm Trakt i PRD z Kutna zdobędzie zlecenie z ratusza na budowę dróg dojazdowych od południowej strony do planowanego wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja. W otwartym dziś przetargu zaoferowało ono najkorzystniejszą cenę spośród trzech startujących oferentów.

Rondo w miejscu skrzyżowania ulic Dmowskiego, Klickiego i 1 Maja (widok od strony planowanego wiaduktu).

Trakt i PRD chce za wykonanie zlecenia 7 mln 870 tys. zł – to mniej niż ratusz rezerwował na ten cel w budżecie, zapisane było 9,5 mln. zł. Warto przypomnieć, że miasto otrzymało także wsparcie na realizację inwestycji w wysokości 50% wartości kosztów kwalifikowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestycja będzie obejmować budowę 120 m drogi pomiędzy rondem w ul. 1 Maja a wiaduktem, budowę ul. Napoleońskiej do ul. 3 Maja oraz dwóch dróg łączących wiadukt z ul. 3 Maja oraz z nowym odcinkiem ul. Napoleońskiej. Zadanie obejmuje też pełne uzbrojenie terenu w kanalizację sanitarną, deszczową, sieć wodociągową, sieć energetyczną i oświetlenie ulic.

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty i miasto podpisze umowę z konsorcjum to prace mogą ruszyć na początku stycznia lub lutego, a skończyć powinni do 20 lutego 2021 roku.

4 komentarze

  1. Czyli łącznie ile metrów dróg będzie wybudowanych za te 7 mln 870 tys?

  2. Niech Urząd miasta nie zapomni o wyremontowaniu dróg w obrębie Nieborowskiej, Bolimowskiej i okolice.

  3. Rekordowe tempo budowy będzie 🙂 “prace mogą ruszyć na początku stycznia lub lutego, a skończyć powinni do 20 lutego 2020 roku”

  4. Niesamowite wyczucie ile to powinno kosztować. gratulacje 🙂