Jedna z list kandydatów na radnych miejskich KW Kukiz’15 nie została zarejestrowana, ponieważ zabrakło wystarczającej liczby podpisów poparcia. Chodzi o kandydatów do Rady Miejskiej w Łowiczu z okręgu nr 1, obejmującego Korabkę i Zatorze.

W poprzednim numerze NŁ opublikowaliśmy nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Łowiczu z Komitetu Wyborczego Kukiz’15, które otrzymaliśmy od pełnomocnika Kukiz’15, na naszym terenie – Janusza Michalaka. Okazuje się, że jedna z tych list nie została zarejestrowana.

Na liście tej miały znaleźć się następujące kandydatury: Elżbieta Kołaczek, Jerzy Wiatr, Aleksandra Bugaj, Karolina Pietrzak, Rafał Brzozowski i Wojciech Kunat.

Jak się dowiedzieliśmy, zebranych podpisów mogłoby być około 200, ale po ich weryfikacji okazało się, że do wymaganej liczby 150 podpisów brakuje zaledwie 3. Janusz Michalak pytany o to powiedział, przypuszcza jednak, że część podpisów zakwestionowano ze względu na błędy w adresach. Mogły być też inne błędy – w numerach PESEL.

Pozostałe listy „kukizowców” – 2 do Rady Miejskiej i 4 do Rady Powiatu Łowickiego – zostały zarejestrowane bez problemu.

Głosowanie w wyborach samorządowych 2014, fot. arch NŁ
Głosowanie w wyborach samorządowych 2014, fot. arch NŁ

4 komentarze

  1. No to nie przekroczą pewnie 5% i mandatów może nie być!!!!

  2. Przecież to przybudówka Kaliński ego.

  3. Hasło wyborcze: skuteczny jak Michalak

  4. No i dobrze,pan Kunat pracownikow ktorzy pracowali u niego przy kostce brukowej traktował gorzej jak śmieci,ponizal takimi slowami,wulgarnymi ze nie nadaja sie do opublikowania!Trzeba mieć tupet aby rwac sie do koryta z takim charakterkiem!