Z ostatniej chwili: Właśnie uzyskaliśmy informację o trzech osobach które zostały objęte kwarantanną w Łowiczu.

foto zastępcze – www.freepik.com

Kwarantanną objęty jest mężczyzna, który pracuje w firmie, w której pracowała także osoba u której stwierdzono koronawirusa. Ten sam środek zapobiegawczy zastosowano wobec dwóch członków rodziny mężczyzny. U osób tych nie zanotowano objawów zakażenia. Decyzję o kwarantannie podjął Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu.

Kwarantanna jest środkiem zapobiegawczym rozprzestrzenienia się wirusa, który nakłada na objętych obowiązek stałego przebywania w domu do czasu wykluczenia u nich zachorowania. Osoby te są pod stałym nadzorem służb sanitarnych.
Środek ten jest poważniejszy niż nadzór lub obserwacja epidemiologiczna, którą objętych w Łowiczu i na terenie powiatu jest 12 osób. Osoby te mają obowiązek ograniczyć kontakty społeczno-zawodowe do minimum i będąc w stałym kontakcie ze służbami prowadzić samokontrolę.

Przypomnijmy, że osoby, które obserwują pogarszający stan swojego zdrowia w kierunku koronawirusa, lub mają podejrzenie, że mogły znaleźć się w środowisku gdzie koronawirus już wystąpił, mogą zgłosić się telefonicznie do właściwego lekarza POZ lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – nr tel. (0-46) 837 64 94, w godz. 7.30-15.05, alarmowy telefon całodobowy 604 691 091.

17 komentarzy

 1. Katarzyna

  Ja obecnie od 2 dni jestem z goraczka 38.5 .ciężka do zbicia. Do tego bóle jak przy grypie każdy centymetr ciała. Plus okropny katar. Bol głowy…kaszel. byłam w ośrodku i antybiotyk. Zero podejrzenia ze koronowirus.aby pytanie czy byłam za granicą. A czy tylko tam się mozna zarazić? Chodząc ulica nie wiadomo z kim się mijamy…i tak chora bez poprawy.

  • Zrób sobie okłady, nie zbijaj gorączki ta chemia z apteki

  • Gorączka zwalcza wirusa, nie zbijac gorączki poniżej 39 stopni !!! Gorączka lepsza niż antybiotyk, to naturalna forma obrony organizmu.

  • To gratuluje wizyty w przychodni.
   Jeśli czujemy się tak jak Pani opisuje to dzwonimy,do sanepidu lub na oddzial zakazny!
   Włączamy myślenie

  • Przy zakażeniu koronawirusem katar właściwie nie występuje.

 2. Kwarantanna nie świadczy o tym że jest chory tylko miał możliwość kontaktu z osobą chorą i jest po to wprowadzona aby wykluczyć zakażenie wirusem.

 3. Powinno się napisać nazwę firmy żeby inni unikali kontaktu z osobami z owej firmy…

  • I właśnie dlatego jej nie podają. Ani nazwy firmy ani nazwiska osoby w kwarantannie. Żeby ich bronić przed idiotami, którzy zaraz by pod ich drzwiami stali z widłami.

   • Tu nie chodzi o to by kogoś linczować, po co ta agresja, ale o świadomość że ta osoba miała kontakt z zarażonym! Można wtedy uniknąć wielu zakażeń!

   • BEBOK Każdy mierzy swoją miarą… Widać co Ty byś zrobił….

 4. Jak się ludzi nie bada, to i wirusa nie ma

 5. A jeden pan naczelnik poddany kwarantannie biega sobie w najlepsze po mieście

 6. Panie Pisiorek to ja to jest z tym Pana oświadczeniem, że nie w powiecie lowickin koronawirusa????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.