Cyprian Mrzygłód to młody, bardzo dobrze zapowiadający się oszczepnik mieszkający w Skaratkach pod Rogóźnem. Gmina Domaniewice ma szczęście do sportowców, a to w dużej mierze dzięki trenerowi Mieczysławowi Szymajdzie.

Fot.: Cyprian Mrzygłód FB.

To jego wprawne oko wypatrzyło wiele utalentowanych dzieci, z których w przyszłości wyrośli sportowcy osiągający sukcesy nie tylko na arenach krajowych, ale i międzynarodowych. Najbardziej znanym jest oczywiście mistrz olimpijski z Sochi, panczenista Zbigniew Bródka. Teraz jego śladami pragnie podążyć Cyprian Mrzygłód.

Pierwszym etapem na tej drodze będzie uzyskanie kwalifikacji na zbliżające się w tym roku Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Cyprian ma bardzo duże szanse na wyjazd na tą imprezę. W praktyce tylko kontuzja lub dramatyczne obniżenie formy mogłoby go pozbawić tej możliwości. Oczywiście o medal będzie niezwykle trudno, ale nasz oszczepnik może zdobyć bardzo cenne doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłości. Jeśli jego kariera będzie się właściwie rozwijała to można zaryzykować stwierdzenie, że teraz będzie jechał po doświadczenie, a kolejnym razem po medal. Zbigniew Bródka podczas swego pierwszego występu na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver na swoim koronnym dystansie zajął 27 miejsce, cztery lata później był już najlepszy.

 

Więcej informacji w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina.

 

Fot.: Cyprian Mrzygłód FB.

1 komentarz

  1. “Pierwszym etapem na tej drodze będzie uzyskanie kwalifikacji na zbliżające się w tym roku Igrzyska Olimpijskie w Tokio.”
    W tym roku? Nie podjęto już przypadkiem decyzji o przełożeniu ich na przyszły rok?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.