Kilkanaście parafianek ze Świeckiej Wspólnoty Pasjonistowskiej działającej przy parafii w Domaniewicach przygotowało na jutrzejszą procesję eucharystyczną z okazji Bożego Ciała kwiatowy dywan. Zajmuje on środek kościoła, od wejścia do ołtarza.

Na pachnącym dywanie ułożonym ze świeżych kwiatów – m.in. róż i peonii oraz listków akacji, widoczne są motywy religijne – gołąb, kielich, winogrono, Pismo Święte, oko będące symbolem Ducha Świętego, świeckie oraz patriotyczne – harcerska lilijka, łowicki pasiak i orzeł biały nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Boki zdobią całe róże w kolorze czerwonym – będące pierwowzorem łowickich haftów.

Praca nad kobiercem, który od kilku lat jest układany w kościele parafialnym pw. Świętego Barłomieja, trwała od rana. Do południa przywożone i sortowane były kwiaty, około godz.12 panie rozpoczęły pracę. Jak nam powiedziała Wanda Szymczak, prowadząca wspólnotę, motyw narysowały kredą na posadzce, potem bardzo precyzyjnie sypały płatki kwiatków. 

Około 17 – gdy kościół odwiedził nasz reporter – dywan był już skończony, a panie robiły ostatnią kosmetykę i sprzątały pozostałe kwiaty. Nie zostaną one zmarnowane, ale będą sypane podczas procesji przez bielanki.

Osoby, które chciałaby obejrzeć dywan, mogą się wybrać jutro do Domaniewic. Msza św., po której z kościoła wyjdzie procesja rozpoczyna się o godz. 10. Procesja iść będzie z kościoła parafialnego do Sanktuarium Matki Bożej.   

   

2 komentarze

  1. Przepięknie!!!

  2. Wielki szacunek dla Pań, tyle pracy i zdolności, coś niesamowitego.