Niebawem w całej Polsce rozpocznie się sezon letnich festiwali muzycznych. Przypominamy, że Łowicz też ma swoje święto muzyki alternatywnej. Jest nim Ł Festiwal, który właśnie ogłasza termin imprezy i pierwszych artystów.

Materiały ŁOK

Czwarta odsłona festiwalu odbędzie się 11 sierpnia na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury i w klubie HopKultura. Syny, Mazut i Tamten to pierwsze ogłoszenia, ale z czasem odsłoniętych kart w line-upie będzie coraz więcej.

Materiały ŁOK

Duet Syny tworzą producenci Przemysław Jankowiak (1988) i Robert Piernikowski, występujący też w roli rapera. Ich muzyka nawiązuje do polskiego rapu lat 90-tych. 1 marca premierę miał utwór „Z białasami”, zapowiadający ich nowy album i trasę.

Materiały ŁOK

Z kolei Mazut to warszawski duet założony przez Pawła Starca i Michała Turowskiego. Razem tworzą muzykę elektroniczną, używając do tego wszystkiego, co napotkają na drodze: stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofony, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne i masę innych sprzętów.

Materiały ŁOK

Ze swoimi Dj setem wystąpi Tamten. Na swoim koncie ma dwa wydawnictwa płytowe w Oficynie Transatlantyk („Diamentowa Sutra” i „Trans Afryka 2”), występy w czołowych klubach w Polsce oraz za granicą. Subtelność, eklektyzm, muzyka afrykańska z nowoczesną elektroniką i klasycznymi brzmieniami klubowymi to elementy rozpoznawcze jego setów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.