Około 30 worków śmieci zebrali dziś, 22 kwietnia, uczestnicy sprzątania Lasku Miejskiego w Łowiczu. Pilotażowa akcja Młodzieżowej Rady Miejskiej cieszyła się dużym powodzeniem i pokazała, że ma potencjał na przyszłość.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Do sprzątania popularnego miejsca rekreacji i wypoczynku mógł przyłączyć się każdy. Największą ochotą wykazali się harcerze i uczniowie łowickich szkół, nawet ci najmłodsi, z których zapału, zadowolenia i dumy nie kryli rodzice. Grupa około 40 ochotników została podzielona na 4 drużyny, z których każda pod opieką młodzieżowego radnego, wyruszyła w innym kierunku. Trasy zostały wyznaczone tak, by sprzątanie objęło najbardziej uczęszczane szlaki. Jak powiedział nam opiekun MRM Krystian Cipiński, najwięcej worków napełnionych zostało wokół zalewu, gdzie gros spośród zebranych śmieci stanowił wędkarski ekwipunek, np. opakowania po robakach. Po zakończonym sprzątaniu śmieci zostały odebrane przez pracowników ZUK-u.

Idea uwolnienia od śmieci Lasku Miejskiego realizowana w dodatku w Międzynarodowym Dniu Ziemi przybrała nie tylko praktyczny i edukacyjny, ale również integracyjny charakter. Na koniec zorganizowano ognisko z kiełbaskami, podczas którego nakreślono plany na kolejne takie akcje. Motywacja do ich zorganizowania jest tym większa, że uczestnicy tej dzisiejszej spotkali się z wieloma wyrazami uznania ze strony osób, które spotkali na sprzątanych przez siebie szlakach.

3 komentarze

  1. Brawo Krystian, po raz kolejny trafiłeś w samo sedno. Miasto nic nie robi żeby zainwestować w tereny rekreacyjne. Nawet śmieci nie ma komu posprzątać. W centrum miasta jest nie wiele lepiej. Może teraz weźmiemy się za łatanie dziur w drogach i brukowance??

  2. Brawo tylko czemu ludzie tak smieca ciezko zabrac smieci ze soba i wyrzucic do kosza za male sa kary za smiecenie wstyd dla spoleczenstwa

  3. BRAWO!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.