Trzy po trzy – taneczna grupa z Gimnazjum nr 3 w Łowiczu oraz Europa XXI – zespół składający się z uczniów Gimnazjum nr 2 w Łowiczu, zajęły odpowiednio I i II miejsca w II Międzyszkolnych Konfrontacjach Tanecznych Mini Broadway Show, które odbyły się 18 maja w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach. Ponadto jury przyznało indywidualną nagrodę specjalną Marcelinie Kłosińskiej, uczennicy łowickiej „Trójki”.

 

– Konkurs był skierowany do zespołów działających przy szkołach – mówi Monika Kotowska z MCK w Skierniewicach, współorganizatorka konfrontacji. Odbywał się w trzech kategoriach: uczniowie klas I-III, IV-VI oraz gimnazja. W kategorii, w której dwa łowickie zespoły odniosły sukces, startowało 5 zespołów. Jury przyznało miejsca I i II, nie przyznało natomiast III, ale pozostałe 3 grupy otrzymały wyróżnienia. Przypadło ono m.in. starszej grupie tancerzy z zespołu działającego przy Szkole Podstawowej w Stachlewie w gminie Łyszkowice. Grupa ta składa się z absolwentów tej szkoły, którzy są już uczniami gimnazjum. Warto też dodać, że młodsza grupa z tegoż zespołu również otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

 

Wróćmy jednak do laureatów. Zespół Trzy po trzy to grupa teatralno-taneczna prowadzona przez Magdalenę Kłosińską, nauczycielkę wychowania fizycznego w Zespole Szkół przy ul. Gruwaldzkiej. W Skierniewicach jej członkowie zaprezentowali program zatytułowany „Królewna Śnieżka i wielu krasnoludków”, będący połączeniem teatru i różnych gatunków tańca. W występie brało udział 12 uczniów. – Połączenie teatru z tańcem to był bardzo fajny pomysł. Trzy po trzy zajęło pierwsze miejsce zasłużenie – podkreśla Monika Kotowska.

 

Podobnie jak jury, ona również zwróciła uwagę na występ Marceliny Kłosińskiej, która otrzymała od organizatorów indywidualną nagrodę, jedyną na tym festiwalu. – Prezentowała ona taniec modern i jazzowy. Widać było, że jest to młoda, ale bardzo utalentowana tancerka – dodaje Kotowska. Zespół z „Trójki” otrzymał nagrodę pieniężną 300 zł, która zostanie przeznaczona albo na wyjazd na eliminacje do jednego z telewizyjnych programów, albo na zakup np. baletek. Dodatkową nagrodą dla zespołu z „Trójki” będzie występ podczas Młodzieżowego Dnia Dziecka organizowanego przez MCK w Skierniewicach, który odbędzie się przy tej placówce 29 maja. Początek imprezy o 15. Zespół z Gimnazjum nr 2, Europa XXI, istnieje 10 lat. Jego opiekunką jest Aneta Walkiewicz. W skierniewickim konkursie zespół zajął II miejsce z program „Time of my life”. Nagroda pieniężna wyniosła 200 zł.

(mwk)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.