Na plaży miejskiej nad Bzurą można już korzystać z „W dechę mebelków”, czyli ławek i stolików wykonanych z palet, które zainstalowali dzisiaj, 12 lipca, członkowie stowarzyszenia Łączy nas Łowicz.

Członkowie stowarzyszenia oddali do użytku mieszkańców 8 ławek i 4 stoliki wykonane z palet, a także ozdobne doniczki ze sztucznymi słonecznikami, które ustawili na granicy plaży. Wszystko wykonali samodzielnie. Z infrastruktury korzystają już pierwsi goście, którymi są przede wszystkim grupy znajomych i rodziny z dziećmi.

Na plaży został też ustawiony namiot, przy którym można się częstować lemoniadą i owocowymi szaszłykami. Otwarciu strefy wypoczynkowej towarzyszy klubowa muzyka puszczana przez DJ-a.

Przypomnijmy, że ta sama ekipa po raz pierwszy wstawiła na plażę meble wykonane z palet w ubiegłym roku. – Część z nich przetrwała, ale np. skrzynki do siedzenia były podatne na zniszczenia, dlatego w tym roku „nasi inżynierowie” zadbali o bardziej udoskonalone i trwalsze konstrukcje – powiedziały nam Katarzyna Słoma, Paulina Guzek i Natalia Prucnal.

O, tym jak spodobał się pomysł i jakie są dalsze pomysły na zadbanie o plażę miejską – przeczytasz w Nowym Łowiczaninie.

 

Czy powiat może ożywić miejską plażę w Łowiczu?

30 komentarzy

 1. Czy mebelki zostały poświęcone ?

  • A no racja. Jak się nie poświęci to szlak trafi. A takie naprawdę ładne. Serio, kawał dobrej roboty.

 2. Brawo dla Młodzieży i nie słuchajcie “aktywnych inaczej”, którym się nic nie podoba, a sami oczywiście nic pożytecznego nie zrobią.

 3. Smerfetka

  Tak ładnie że mogli wcześniej dla księcia z Japonii to przygotować. Napewno nie wstydziliby się takiej pięknej oazy zaprezentować.

 4. TAKA PLAŻA TO JEDNO NIEPOROZUMIENIE. PO PIERWSZE, PIASEK NIE SPEŁNIA NORM PLAŻY, USUNĄĆ DRZEWA BO SŁOŃCE JEST NA 1/3 PLAŻY I ZASMIECAJA PLAŻE, TO MA BYĆ PLAŻA CZY LODÓWKA? ,SYMBOLICZNY PODATEK DLA CHCĄCYCH PARAĆ SIE Z HANDLEM ,

  • Wkurzony

   Racja Madziu. Co to ma być? Pytam się. Oszczędność? Stare skrzynki imitujące siedziska? XXI wiek? Pytam się. Kto tak chce przyozdobić Łowicz? Może lepiej opony odmalować. Wiadomo młodziki robią co mogą ale gdzie są ludzie którzy za to grube pieniądze biorą??? Gdzie promocja Łowicza? Dlaczego mamy się uwsteczniać?

 5. piszę bzury

  Wspaniały pomysł i dzięki za zaangażowanie ,wykonanie super.

 6. Łowiczak

  Wstyd dla najwyżej posadzonych. Żeby młodzież brała się za robienie ławek a gdzie dotacje unijne dla miasta, a gdzie jest Centrum Promocji Ziemi Łowickiej. Cios poniżej pasa. Brawo dla zrozpaczonej ale dzielnej i pracowitej Młodzieży. Pokazaliście kto tam rządzi

 7. Brawa dla wykonawców i brawa za pomysł, za powięcony swój wolny czas na wykonanie ławeczek.Narzekającym nigdy się nie dogodzi, jedyne co potrafią to krytyka.

 8. Infrastruktura na miarę Łowicza, którego na więcej nie stać. Niech ŁOK weźmie się w końcu za robotę i przygotuje na plaży coś sensownego. Przez takich ludzi nasze miasto wygląda jak wygląda – bardzo słabo.

 9. Lukrecja

  Z pieskiem przy jedzeniu, jak u mojej znajomej. Mogła już puścić go na stół, pojadłby chociaż

  • Nie ma się czego uczepić to chociaż pieskowi dokopać.Ot taka to nasza natura i przywara narodowa

   • Lukrecja

    Do pieska nic nie mam. Raczej do osób podających żywność dzieciom rączkami dotykajacymi pieski. A przyczepić się można do wszystkiego jak widać po komentarzach

 10. Czy Milex też tam był?

 11. Super, że działają. A wszystkich co narzekaja proszę by sami zbudowali mebelki przygotowali poczedtunek na miarę obiadów czwartkowych u Stanisława Augusta, a muzyka pochodziła ze wszystkich gatunków. I biada Wam jeżeli znajdzie się ktoś taki jak ja i lubi Chopina i go nie będzie wśród Waszych utworów. Brawo dla stowarzyszenia, czekam na działania wszystkich tych anty komentujacych!

  • Do Łow, brawo za obywatwlską postawę. Nie dość że coś chce im się zrobić to jeszcze wieszać na nich psy. Nie robić niedobrze robić też niedobrze.

 12. Gratuluje pomysłu i wykonania! 🙂

 13. Stowarzyszenie ma nr bdo do wprowadzenia produktów z drewna ?

 14. Łowiczanka

  Lepsze to niż nic, ale szału nie ma jak to mówią. A muzyka dla kogo? Monotonna, niby rytmiczna a w zasadzie po dłuższym słuchaniu doprowadza do mdłości i depresji. Jak to mówią każdy ma inny gust. Poczęstunek też coś lichy. Lato latem ale jakieś gorące lekkie przekąski lub cupcakes przydałyby się. Nie każdy jest weganem. Lepiej iść na łatwiznę.

 15. Grażyna

  Ale kicz! Do tego samowola budowlana na terenie powiatu. Serio chcecie brać odpowiedzialność za zdarzenia losowe z udziałem tego sprzętu. Nie mówię o zadrze w dup… Więcej spodziewałam się po tym stowarzyszeniu.

  • Ławka samowolką budowlaną? Siedzą sobie ludzie zadowoleni. Czego się czepiać.

  • bez nerwów

   Grażyno nie bierz swojego Janusza na tę ławkę,nie ryzykuj,uwalcie się na trawie, ma atest unijny,ważny!

 16. Super, brawo !!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.