Detoks alkoholowy

Leczenie alkoholizmu rozpoczyna się od detoksu alkoholowego, czyli odtrucia organizmu. Podczas detoksu z organizmu usuwane są toksyny i inne szkodliwe substancje, które nagromadziły się na skutek długotrwałego spożywania alkoholu.  Jak dokładnie wygląda detoks alkoholowy?

  1. Oceniane jest ogólne zdrowie pacjenta, stan narządów wewnętrznych i stan zaawansowania choroby.
  2. Dobierany jest płyn infuzyjny, którego zadaniem jest przetoczenie płynów i usunięcie z krwiobiegu szkodliwych substancji.
  3. Uzależniony otrzymuje witaminy i minerały, dzięki którym przywrócona zostaje równowaga gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu.
  4. Jeśli nie ma przeciwwskazań, rozpoczynane jest leczenie farmakologiczne, które łagodzi objawy Alkoholowego Zespołu Absencyjnego.

Terapia

Kolejnym, niezmiernie ważnym krokiem w leczeniu alkoholizmu jest  rozpoczęcie terapii.  W zależności od potrzeb i preferencji uzależnionego przeprowadzane są:

  • Terapia indywidualna ‒ w terapii uczestniczy tylko uzależniony i terapeuta. Uwaga terapeuty skupiona jest tylko na jednej osobie.
  • Terapia grupowa ‒ leczenie alkoholizmu wspólnie z osobami, które zmagają się z takim samym problemem to kolejna forma terapii. Podczas spotkań uczestnicy wymieniają się doświadczeniami i opowiadają o swojej walce z nałogiem.
  • Terapia dzienna ‒ to forma leczenia alkoholizmu, która trwa kilka godzin dzienne, po tym czasie uzależniony wraca do domu.
  • Terapia zamknięta ‒ uzależniony przez cały czas leczenia alkoholizmu przebywa w ośrodku zamkniętym. Jest odizolowany od destrukcyjnego towarzystwa i problemów życia codziennego.

Terapia po terapii  ‒  Aftercare

W procesie leczenia alkoholizmu często wykorzystywana jest  Aftercare, czyli terapia po terapi. Aftercare ma pomóc uzależnionemu odnaleźć się w rzeczywistości, w której nie ma nałogu. Uzależniony otrzymuje wsparcie w budowaniu swojego życia na nowo, naprawianiu zniszczonych relacji i w innych kwestiach.

Ośrodek leczenia uzależnień ‒ Manawa

Wybór odpowiedniego ośrodka leczenia alkoholizmu, jak i każdego innego uzależnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Pomoc terapeutów i innych specjalistów, którzy doskonale znają się na wykonywanej pracy jest ogromnym wsparciem dla uzależnionego i pomocą w walce z nałogiem.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień ‒ Manawa jest miejscem, w którym każdy uzależniony otrzyma pomoc. W ośrodku przeprowadzane są detoks alkoholowy oraz różne formy terapii leczenia uzależnień. Pacjenci mają zapewnione komfortowe warunki.

Podsumowanie

Leczenie alkoholizmu to krok w stronę trzeźwości i normalnego życia. Ważne jest, by leczenie odbywało się pod okiem specjalistów, którzy będą prawdziwym wsparciem w walce z nałogiem. Podpowiadamy, że dobrym wyborem jest Ośrodek Leczenia Uzależnień Manawa w Nowym Folwarku koło Poznania.

Komentowanie nie jest możliwe.