Bardzo dobre spotkanie mają za sobą podopieczni trenera Piotra Zajączkowskiego. W sobotę, 11 lutego 2017 roku, Pelikan Łowicz pokonał 2:0 drugoligowy KS Legionovia KZB Legionowo, przed ich własną publicznością. Wygrana jest o tyle istotna, że była to pierwsza porażka gospodarzy w meczach sparingowych.

Nie było żadnych wątpliwości, kto był drużyną dominującą w tym spotkaniu. Od początku biało-zieloni czuli się pewnie, nie wystraszył ich mocny rywal i szybko rozgrywane akcje przyniosły efekt w postaci pierwszej bramki, zdobytej w 32. minucie gry przez Juria Głushkę. Druga odsłona była jeszcze bardziej emocjonująca. W 47. minucie celnym strzałem popisał się Wojciech Wojcieszyński, ale groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy i okazji do podwyższenia wyniku było jeszcze kilka. Niestety nie zostały skutecznie wykorzystane.

– Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Po przerwie powinniśmy strzelić jeszcze trzy bramki, gdyż były do tego bardzo dogodne sytuacje – podsumował trener Zajączkowski.

Sparingowy mecz piłki nożnej:

KS Legionovia KZB Legionowo (II liga) – KS Pelikan Łowicz 0:2 (0:1); br.: Jurii Głushko (32) i Wojciech Wojcieszyński (47).

Pelikan: Michał Nowak – Piotr Gawlik, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Arkadiusz Mroczkowski – Tomasz Bogołębski, Przemysław Bella – Kamil Kuczak, Wojciech Wojcieszyński, Rafał Parobczyk – Jurii Głushko. Po przerwie wchodzili: Michał Nowak (80 Patryk Orzeł) – Eryk Padzik, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Mateusz Kasprzyk – Krystian Mycka, Arkadiusz Mroczkowski – Fabian Woźniak, Dominik Maluga, Bartosz Bujalski – zawodnik testowany.

Zima 2017:

2017.02.18 (s), godz. 13.00: KS Pelikan ŁowiczTS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzkie (III liga – OSiR Łowicz)

2017.02.25 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – KKS Kalisz (III liga – OSiR Łowicz)

2017.03.04 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – KS Bzura Chodaków (IV liga – główna płyta)

2017.03.12 (n), godz. 11.15, 18. kolejka III ligi: KS Pelikan ŁowiczMLKS Motor Lubawa

Kadra:

Pierwszy trener: Piotr Zajączkowski, drugi trener: Robert Szwarc, asystent trenera: Norbert Smorawski, menedżer klubu: Mariusz Łaski,  kierownik drużyny: Andrzej Miziołek, trener odnowy biologicznej: Michał Brzózka i Radosław Brzeziński. Prezes klubu: Zbigniew Czerbniak, wiceprezesi: Andrzej Piorun i Wojciech Piorun, członkowie: Mariusz Dymek, Wojciech Kunat i Grzegorz Wojciechowski.