Anna Mikulska, łódzka stylistka, właścicielka Studia Kreowania Wizerunku, 14 marca odwiedziła mieszkanki Koźla. Specjalistka w kwestii ubioru i dobrego wyglądu przyjechała na zaproszenie tutejszej filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie, która postanowiła zafundować paniom lekcję stylu z okazji ich niedawnego święta.

Anna Mikulska prezentuje sposób określenia bardziej i mniej korzystnych elementów sylwetki. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Czego dowiedziały się uczestniczki spotkania? Przede wszystkim tego, jak oszukać oko osoby, która na nas patrzy, jak pokazać, że coś jest inne niż w rzeczywistości. – Tak naprawdę sztuka stylizacji, to sztuka iluzji, to oszukiwanie, że coś jest większe, mniejsze, krótsze, dłuższe, wszystko w zależności od potrzeby – mówiła Anna Mikulska. Na co dzień w swojej pracy zajmuję się doborem kolorów, doborem fasonów, przeglądaniem szaf, sporządzaniem listy zakupowej na podstawie przeglądu szafy, zakupami z klientem lub bez – słowem wszystkim tym, co związane jest z ubiorem.
Podczas lekcji w Koźlu panie poznawały zasady stylizacji na podstawie prostych ćwiczeń wykonywanych na przygotowanych wcześniej arkuszach. Od czasu do czasu stylistka prosiła, aby panie wychodziły na środek i na ich przykładzie pokazywała jak w praktyce stosować poszczególne zasady, mówiła co w ubiorze jest dobre, a co jest błędem. Panie przekonały się, że niewielkie korekty mogą wizualnie zmienić bardzo dużo.

Więcej na temat lekcji stylu z Anną Mikulską w jednym z  kolejnych gazetowych wydań WG.  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.