Prawdopodobnie 10 dni później rozpoczną się zajęcia szkolne w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Przyczyną opóźnienia są prace termomodernizacyjne budynku placówki, których nie udało się ukończyć na czas.

Wrzesień już się rozpoczął, jednak na terenie SP nr 2 w Głownie nadal stoją rusztowania. Zdjęcie wykonano dziś, 2 września.

Niewykluczone, że uczniowie głowieńskiej „dwójki” usłyszą pierwszy dzwonek dopiero 13 września. Przesunięcie spowodowane jest niemożnością oddania do użytku sal, które – wedle zapewnień firmy prowadzącej prace – gotowe miały być najpierw 23 sierpnia, a następnie pod koniec sierpnia. Niewykluczone, iż do ostatniej chwili wierzono, że remont uda się jeszcze ukończyć, bowiem gdy rozmawialiśmy z dyrektor szkoły Beatą Pilarską w miniony czwartek, 30 sierpnia, o opóźnieniu zajęć nie było jeszcze mowy.

– W obecnej chwili nie mogę udzielić żadnych informacji, gdyż nie jestem do tego uprawniona. Oficjalna decyzja w tej sprawie zapadnie po konsultacji z burmistrzem miasta – powiedziała nam dyrektor dziś, 2 września.

Wiele wskazuje na to, że o tym czy zajęcia rozpoczną się z opóźnieniem uczniowie dowiedzą się jutro, 3 września, podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Przewidziane jest ono o godzinie 9.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej.

22 komentarze

 1. Termomodernizacja odbywa się na zewnątrz budynków. Wystarczy odgrodzić płotem teren na który dzieci nie mogłyby wchodzić, odizolować od dzieci skład z materiałami budowlanymi, zatrudnić jakiegoś ochroniarza do pilnowania porządku na terenie szkoły, pozamykać okna i można prowadzić lekcje w klasach.

 2. cd. Jeśli tak się zdarzyło to znaczyło by raczej o braku profesjonalizmu, tym bardziej że były na wiosnę zapowiedzi wszystkich świętych w Głownie, że to nie będzie kolidowało z rozpoczęciem roku szkolnego. Dziwne, że dopiero było wiadomo 31 sierpnia, że jednak firma się nie wyrobi. Wygląda tak jakby główny zainteresowany postępami prac czyli Pani dyrektor nie była zorientowana w ich postępie. Wszystko to bardzo dziwne jest.

 3. Nie ma co się wzajemnie obrażać.Podsumujmy fakty. Firma rozpoczęła prace na wiosnę tego roku, a zgodnie z podpisaną umową miała ponoć zakończyć prace ok. połowy października, więc wiadomo było już na wiosnę, że prace należy tak zaplanować by uczniowie mogli rozpocząć rok szkolny z dniem 1 września czy tam ostatecznie 3 września. Dziwne wydaje się, że firma tak zaplanowała harmonogram prac by akurat te roboty uniemożliwiające funkcjonowanie szkoły były prowadzone na przełomie sierpnia i września.

 4. A ty glowiniaczek chyba ukonczyles nauczycielskie kolegium w lowiczu????’,bo jakas elokwencja nie blyszczysz

  • Spokojnie, artykuł nie jest o Glowiniaczku tylko o sytuacji w szkole i o tym, że dyrektorka zawaliła na całej linii…

 5. Jakby pan Janeczek był nadal burmistrzem to dzieci do szkoły poszłyby planowo a klasy od połowy sierpnia by na nie czekały 🙂
  Tak to jest jak do władzy dopuszcza się nieodpowiednich ludzi 🙁

 6. Głowiniaczek

  Ty Anonim, sama chyba za dużo do szkoły nie chodziłaś bo nawet pisać się nie zdążyłaś nauczyć, to jest żenada..

  • Bo to pewnie napisał któryś z nauczycieli albo dyrektorka, a dla odwrócenia uwagi specjalbie tyke błędów narobił…

 7. traz wszyscy są bardzo mądży, ale czemu nikt niezwal telewizii dy przez prę lat dzieci zimą marzły a od maja siedzialy wukropie

 8. Rządzić trzeba umieć a jak ktoś się nie nadaje to do pielenia buraków

 9. Brawo włodarze miasta ktoś za to chyba odpowiada???

 10. Dziwię się, że rodzice się na to zgadzają.

 11. Dyrektorka do zmiany w trybie natychmiastowym!

 12. Temat dla “Uwagi “To jest kpina łagodnie mówiąc

 13. Rodzice nie powinni się zgodzić na dorabianie lekcji to nie wina dzieci

 14. Banda nieudaczników

 15. Jakie odrabianie lekcji !!!!! ktoś nawalil i nie wywiązał się ze swoich obowiązków pociągnąć do odpowiedzialności!! !!!A Pani dyrektor z kosmosu 30 sierpnia nie wiedziała że modernizacja się przedłuży????KPINA!!!!

 16. Kpina!!

 17. Dobra zmiana ktoś nawala a dzieci będą odrabiać te dni w soboty.Świetna niespodzianka .Brawo firmą Brawo dyrekcjaBrawo burmistrz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.