Hemoroidów nie da się całkowicie wyleczyć, ale zmieniając swój tryb życia, można ograniczyć ich wpływ na nasze życie. To może być długi proces, dlatego w międzyczasie jak najbardziej wskazane jest wspomaganie się lekami.

Objawy hemoroidów

Do objawów żylaków odbytu należy swędzenie, pieczenie, ból, a nawet krew. Potrafi być to bardzo krępujące i wstydliwe, jednak nie należy traktować tego jako temat tabu. Szacuje się, że ta dolegliwość może dotykać nawet połowę populacji świata. Ważne jest, aby nie lekceważyć problemu i udać się do lekarza. Z pewnością badanie „per rectum” nie jest czymś, na co wyczekuje się z niecierpliwością, ale bywa konieczne dla postawienia właściwej diagnozy i dobrania odpowiednich leków, które najszybciej i najskuteczniej przyniosą ulgę.

Leki na hemoroidy

Leki na hemoroidy – jest ich mnóstwo, jeśli mamy problem z podjęciem decyzji, z pewnością pomoże nam w tym farmaceuta. Na rynku mamy głównie maści, czopki i tabletki łagodzące objawy hemoroidów. Przede wszystkim mają one działać przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo i antybakteryjnie. Składy leków mogą więc się między sobą znacznie różnić, ponieważ na przykład przeciwzapalnie działa zarówno kwas glicyryzynowy, jak i wyciąg z aloesu oraz wiele innych substancji.

Uszczelnianie naczyń krwionośnych i zmniejszanie ich napięcia jest jednak w zasadzie najważniejszą sprawą przy problemach z hemoroidami. Dlatego bardzo popularną substancją stosowaną w lekach na hemoroidy jest dosmina, która ma właśnie takie właściwości. Można często spotkać się także z hesperydyną oraz ze stosowaniem w lekach zioła o nazwie ruszczyk kolczasty (ruskogenina).

Zmiana złych nawyków

Jeśli nie chcemy już więcej mieć do czynienia z tą nieprzyjemną dolegliwością, podejmijmy kroki do zmiany swoich złych nawyków. Zamiast szukać usprawiedliwień, weźmy sprawy w swoje ręce. Zmiana nawyków nie jest wcale taka trudna, wystarczy zmienić swoją perspektywę i zamiast tego, co wygodne, wybierać to, co właściwe. Ważna jest przede wszystkim eliminacja zaparć i biegunek ze swojego życia na przykład poprzez uzupełnienie swojej diety o odpowiednią dawkę błonnika i picie wystarczającej ilości wody dziennie. Pamiętajmy także, że regularnie podejmowana aktywność fizyczna potrafi zdecydowanie podnieść jakość naszego życia.

Natomiast jeśli nasze problemy są wynikiem ciąży lub porodu, a nie nieodpowiedniego trybu życia, niewiele możemy zrobić w tej kwestii. Po zastosowaniu kuracji lekami wszystko powinno wrócić do normy. Przed zastosowaniem jakichkolwiek leków w ciąży najpierw w tej kwestii powinno się zwrócić do swojego lekarza prowadzącego.

Komentowanie nie jest możliwe.