Lekkoatleci z UKS Błyskawica Domaniewice ponownie stanęli do rywalizacji. W piątek, 21 kwietnia 2017 roku, szóstka zawodników pod okiem trenera Mieczysława Szymajdy wzięła udział w mityngu lekkoatletycznym w rzutach zorganizowanych z okazji Dnia Miotacza w Aleksandrowie Łódzkim. Sukcesy może nie były spektakularne, ale sprawdzać się trzeba, aby doskonalić umiejętności.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań zaprezentowała się Aleksandra Goszczyńska i Patryk Pająk, którzy dotychczas doskonale sprawdzali się podczas tego typu zawodów. W konkurencji rzutu oszczepem juniorek młodszych 500 g lekkoatletka uzyskała wynik 33,62 m, co w odniesieniu do jej wyniku życiowego 40,23 m nie  najlepiej wygląda, zaś jej kolega klubowy w rzucie oszczepem 700 g, w konkurencji juniorów młodszych posłał oszczep na odległość 42,27 m, co również jest wynikiem dużo słabszym w porównaniu do życiówki wynoszącej 44,93 m. Być może powodem tak słabych wyników był fakt, że oboje nie mieli żadnej konkurencji, gdyż startowali sami.

Dużo lepiej poradził sobie Dawid Kowalczyk, który wśród trójki startujących zawodników w rzucie oszczepem młodzików zajął wprawdzie miejsce ostatnie, ale z wynikiem 32,65 m, poprawiając swój rekord życiowy o 2,63 m.

Najwięcej powodów do zadowolenia dał występ Natalii Baleja w konkursie pchnięcia kulą o wadze 3 kg. Na dziewięć zawodniczek zajęła miejsce czwarte, osiągając wynik 9,63 m .

– Natalia może być bardzo dobrą wieloboistką. Bardzo dobrze skacze w dal, jest dobra w rzutach i biegach płaskich. Musimy w jej przypadku poprawić biegi przez płotki i skok wzwyż. Wtedy może mieć duże szanse na sukcesy w pięcioboju młodziczek”- ocenił trener Szymajda. 

W rywalizacji rzutowej młodziczek każda z dziewcząt była debiutantką w swoich konkurencjach. W rzucie dyskiem 0,75 kg Julia Sut z wynikiem 20,89 m w gronie ośmiu dyskobolek była siódma, natomiast w rzucie oszczepem 500g wśród trzech dziewcząt Natalia Baleja z wynikiem 24,87 m zajęła miejsce drugie, zaś  Julia Perzyńska z rezultatem 22,77 m miejsce trzecie.

1 komentarz

  1. Nie ma to jak poprawic wynik w rzucie o 2.63s …