Od października do końca listopada uczniowie klasy IC w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu odwiedzają przedszkole „Słoneczko”, by czytać bajki dzieciom.

Po skończonym czytaniu bajki “Roszpunka” dzieci z grupy “Motylki” rzuciły się na Aleksandrę Kozieł, by ją przytulić. Fot. Agnieszka Antosiewicz

W ten sposób klasa włącza się w projekt czytelniczy realizowany w ich ogólniaku. Raz na dwa tygodnie 6 licealistów (tyle jest grup w przedszkolu) przychodzi do „Słoneczka”, by spotkać się z dziećmi i czytać im znane bajki, jak m.in. „Roszpunka”, „Brzydkie kaczątko”, „Ołowiany żołnierzyk” czy „Smerfy”.

Taka forma promocji czytelnictwa, to pomysł wychowawcy tej klasy Sylwestra Pawlaka, który sam ma dwoje synów w przedszkolu „Słoneczko” – Aleksandra i Tymoteusza (obaj uczęszczają do grupy „Biedronek”).

Dzisiaj w przedszkolu bajki czytali: Jakub Gałaj (jak żartowano: absolwent tego przedszkola), Julia Demidowicz, Dominika Antczak, Daria Koza, Aleksandra Popowska i Aleksandra Kozieł.

O tym, jak dzieciom podobały się bajki czytane przez licealistów, oraz co uczniom I LO daje taki projekt – napiszemy w papierowym wydaniu NŁ.

1 komentarz

  1. czemu w Łowiczu nie chodzita ubrani po łowicku?