W najbliższy piątek, 12 października na przystanku Łowicz Przedmieście oraz na dworcach w Koluszkach i Skierniewicach odbędą się prezentacje nowego pociągu Impuls2.

Fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna
Fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Pociąg zostanie zaprezentowany na Przedmieściu z uwagi na trwające na dworcu Łowicz Główny remonty i związane z tym utrudnienia. – Nie chcieliśmy wprowadzać dodatkowego zamieszania i kolejnych utrudnień – powiedziała nam rzecznik prasowa ŁKA Marta Markowska.

Będzie można go oglądać od godz. 15.10 do 16.00.

Od 9 grudnia pojazd ten będzie kursował na obecnych trasach z Łodzi do Skierniewic i Łowicza. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiada też uruchomienie nowego połączenia w relacji Skierniewice – Łowicz.

W trakcie prezentacji mieszkańcy i pasażerowie ŁKA będą mogli obejrzeć pociąg, sprawdzić jego wyposażenie, a także zasiąść na fotelu w kabinie maszynisty. Przygotowano dodatkowe atrakcje takie jak quizy z nagrodami oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

ŁKA zamówiła w fabryce Newag w Nowym Sączu 14 trzyczłonowych Impulsów drugiej generacji. W pociągach dla ŁKA znajdą się także nowości takie jak strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i numeracja miejsc.

Zaproszenie wystosowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną:

6 komentarzy

  1. Kolej też ostatnio błędnie używa określenia, że Łowicz Przedmieście to przystanek. Widocznie lokalne władze nie protestują i nie prostują tego.

  2. Taaaki POokaz, a droda dojazdowa z zatoczką na dworzec w rozsypce od wiosny 2017 nie można jej naprawić. A to wstyd i totalne dno.

  3. Nie pokazywać tylko do pracy
    pociągi zapełnione połączyć dwa składy filtr a impulsy na ich miejsce
    wybory i trzeba się pokazać wojewodo

  4. Panie Redaktorze, już kiedyś Panu tłumaczyłem, że Łowicz Przedmieście jest stacją a nie przystankiem. Tak samo jak Łowicz Główny, Bełchów, Jackowice, Domaniewice czy Bednary. Przystanki kolejowe to m.in. Bobrowniki, Mysłaków, Grudze, Niedźwiada. Pozdrawiam.

  5. Szkoda że przedmieście straszy