W najbliższy piątek, 12 października na przystanku Łowicz Przedmieście oraz na dworcach w Koluszkach i Skierniewicach odbędą się prezentacje nowego pociągu Impuls2.

Fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna
Fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Pociąg zostanie zaprezentowany na Przedmieściu z uwagi na trwające na dworcu Łowicz Główny remonty i związane z tym utrudnienia. – Nie chcieliśmy wprowadzać dodatkowego zamieszania i kolejnych utrudnień – powiedziała nam rzecznik prasowa ŁKA Marta Markowska.

Będzie można go oglądać od godz. 15.10 do 16.00.

Od 9 grudnia pojazd ten będzie kursował na obecnych trasach z Łodzi do Skierniewic i Łowicza. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiada też uruchomienie nowego połączenia w relacji Skierniewice – Łowicz.

W trakcie prezentacji mieszkańcy i pasażerowie ŁKA będą mogli obejrzeć pociąg, sprawdzić jego wyposażenie, a także zasiąść na fotelu w kabinie maszynisty. Przygotowano dodatkowe atrakcje takie jak quizy z nagrodami oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

ŁKA zamówiła w fabryce Newag w Nowym Sączu 14 trzyczłonowych Impulsów drugiej generacji. W pociągach dla ŁKA znajdą się także nowości takie jak strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i numeracja miejsc.

Zaproszenie wystosowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną:

6 komentarzy

  1. Kolej też ostatnio błędnie używa określenia, że Łowicz Przedmieście to przystanek. Widocznie lokalne władze nie protestują i nie prostują tego.

  2. Taaaki POokaz, a droda dojazdowa z zatoczką na dworzec w rozsypce od wiosny 2017 nie można jej naprawić. A to wstyd i totalne dno.

  3. Nie pokazywać tylko do pracy
    pociągi zapełnione połączyć dwa składy filtr a impulsy na ich miejsce
    wybory i trzeba się pokazać wojewodo

  4. Panie Redaktorze, już kiedyś Panu tłumaczyłem, że Łowicz Przedmieście jest stacją a nie przystankiem. Tak samo jak Łowicz Główny, Bełchów, Jackowice, Domaniewice czy Bednary. Przystanki kolejowe to m.in. Bobrowniki, Mysłaków, Grudze, Niedźwiada. Pozdrawiam.

  5. Szkoda że przedmieście straszy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.